Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Frissen telepített Windows 10...

Frissen telepített Windows 10 nem bootol be rendesen, csak akkor ha resetelem a gépet. Mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Kb. két hete telepítetem újra a gépemet és pár napja jelentkezett ez a probléma. Bekapcsolom a gépet, van a szokásos sípolás, tehát a POST megtörténik és bejön a Windows 10 -es logo fekete háttérrel. Kicsit tölt, látszik, hogy forog az a kör, majd abbamarad és nem történik semmi, csak a logo marad a képernyőn. Otthagytam most is kb. fél órára, hátha egyszer csak betölt, de semmi. Mikor visszajöttem ugyan úgy ott volt, csak azt hallottam, hogy a gépem valamiért nagyon felpörgött, mármint a ventillátorok lettek elég hangosak.

Ha kikapcsolom a gépet és újra bekapcsolom, akkor már szépen bebootol, úgy ahogy kell.


Windows 10 Home, x64

BIOS beállítások alapértelmezetten vannak. Annyi, hogy overclockolva van a procim 5%-al. De ha leveszem az overclockot, akkor is ez történik.



2018. dec. 15. 09:50
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
76%

Én újrahúznám, vagy alaphelyzetbe állítás, ha boot-ol.

[link]

2018. dec. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Ó remek... De hát mi okozhatta ezt, ha most lett ujrarakva? :/

Nem tudom az számít -e, de mikor leállítom a gépet, a merevlemez kattog párat, mielőtt ténylegesen kikapcsolna a gép. Ennek sem tudom az okát, de remélem nem azzal lesz a gond...

2018. dec. 15. 12:00
 3/13 anonim ***** válasza:
76%
Mivel dirkct gombbal kapcsolod ki (nem szoftveresen), ezért a HDD feje nem "parkol" normálisan, ezt lehet hallani. Hosszú távon tönkre teszi a HDD-t. Ezért kéne vagy újrahúzni, vagy alaphelyzet. Mondjuk az utóbbit próbálnám első kanyarban.
2018. dec. 15. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Az oka:...kérdés.

Az újrahúzás kizárja a hardveres lehetőséget-amennyiben működik-, ha továbbra is ez van, akkor hardveres probléma lehet. A win10-ed nem buherált?

2018. dec. 15. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Csak akkor kapcsolom ki gombbal, ha nem bootol be a gép. Mivel ez esetben kénytelen vagyok újraindítani, hogy utána rendesen bebootoljon. Ha már egyszer betöltött a Windows és ki akarom kapcsolni, akkor rendesen a "Leállítás"-t használom, nyílván nem gombbal kapcsolom ki. És a kattogás sem akkor jelentkezik ha gombbal nyomom ki, hanem mikor a gép kiírja, a (szoftveres) kikapcsolás után, hogy "Leállítás". Akkor kattog 4-5 -öt majd az utolsó kattanáskor kikapcsol a gép.


A Windowsom nem buherált. Microsoft hivatalos oldaláról lett letöltve és a Media Creation Tool segítségével, majd kiírtam egy DVD lemezre. Azóta persze jött jópár frissítés, de azok le is töltődted a telepítés után. Aktiváló kulcsom sem buherált.

2018. dec. 16. 00:44
 6/13 A kérdező kommentje:

Egyébként 2 vinyó van a gépemben és a másik is kattan egyet, de az csak időnként...


1.: 1 TB Toshiba, SATA 3

Partícionálva van, ezen van az op. rendszer.


2.: 160 GB Maxtor, PATA

2018. dec. 16. 00:54
 7/13 anonim ***** válasza:
Hát futtass valamit, pl HD Sentinel...ilyesmit. Milyen állapotban vannak a HDD-k?
2018. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Jó állapotban vannak. A régebbi, maxtor vinyón pár plusz teszt elvégzése után a kondíció 97% -ról felment 98% -ra, a teljesítmény pedig 100%-ról 99%-ra. Illetve egy szektor hiba is van rajta. A másik, elsődleges vinyó, amin az op. rendszer is van, az a program szerint teljesen kiváló. De küldök képeket:


Toshiba:

[link]


Maxtor:

[link]

2018. dec. 16. 16:50
 9/13 A kérdező kommentje:
Újra előjött a probléme. Csináltam egy alaphelyzetbe állítást, de semmi sem változott. Ráadásul már azt is észrevettem, hogy alvó állapotból sem ébred fel a gép, csak felpörögnek a ventillátorok, de nem történik semmi.
2019. jan. 30. 18:23
 10/13 anonim ***** válasza:
Tipp. áramtalanítva!!!, igazgass meg minden csatlakozást. HDD, RAM. Sakkoznék a RAM-okkal ki-be, ha több is van.
2019. jan. 30. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!