Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek lehet még népszerű...

Szerintetek lehet még népszerűbb a Linux? Egyre jobbak lesznek a Linux disztrók(kivéve pl az Ubuntu, azt egyre jobban elcseszik). Jó alternatíva lehet mostanra Windows helyett, akár játékra is mostmár.

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 15:56
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Az Ubuntut azért húztam le ennyire, mert nekem és sok más embernek egyszerűen broken az oprendszer több eleme. Pl a szoftvercenter is csak sokadjára tudja megjeleníteni a letölthető csomagokat. Bár úgyis praktikusabb parancssorból telepítgetni, de akkor is szégyen, hogy sok ember tapasztalata alapján emnyire bugos az Ubuntu.
2021. okt. 17. 15:59
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
Az Ubuntu a Linux Vistája.
2021. okt. 17. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha elkezdenek erősödni a Linux disztrók, akkor a Microsoft egyből kemény marketing hadjáratot fog indítani ellene. Ez nem technikai kérdés, hanem üzleti. Az MS tűzzel-vassal védeni fogja a piaci pozícióját.

És akkor csak az op.rendszerről van szó, de még ott van a linuxos szoftverek körének kérdése, akár fejlesztői vagy felhasználói oldalról nézve.

2021. okt. 17. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
80%
Mar most Android fut a vilag legtobb eszkozen.
2021. okt. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
100%

tekintettel, hogy jön a steam deck vagy mi, csak erősödni fog

de hogy tartani fogja vagy bebukik a dolog, azt szerintem senki nem fogja tudni megmondani

2021. okt. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen valószínűtlen.

Az átlag laikus felhasználó azt sem tudja hogy létezik más operációs rendszer Windows-on kívül.

2021. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Az oké, hogy az Android Linux kernelre épül, de nagyon más, mint az asztali vagy szerver Linux disztrók. Nem tudom, hogy csak a kernel miatt lehet-e Linuxnak tekinteni, de én nem tekintem annak.
2021. okt. 17. 16:36
 8/27 A kérdező kommentje:
Nekem nagyon tetszik a Windows 11, de nagyon vonz a kihívás és a szabadság, amit a Linux nyújtani tud. És már a korlátoltság is csak részben létezik. Driverproblémák terén is csak a nyomtatóval volt eddig gondom. Játékaim 80 százalékát hibátlanul viszi. Gyors, szép és stabil. Manjaro KDE Plasmával. Még a terminált tanulgatom, de egyelőre imádom.
2021. okt. 17. 16:40
 9/27 anonim ***** válasza:
29%
Eleve a kernelt hivjak Linuxnak. Ehhez nyilvan johet meg GNU es egyeb szoftverek, desktop environment stb.
2021. okt. 17. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
55%
Miért mi a baja az ubintunak ? Én Mate-t használok évek óta és beton stabi
2021. okt. 17. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!