Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek lehet még népszerű...

Szerintetek lehet még népszerűbb a Linux? Egyre jobbak lesznek a Linux disztrók(kivéve pl az Ubuntu, azt egyre jobban elcseszik). Jó alternatíva lehet mostanra Windows helyett, akár játékra is mostmár.

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 15:56
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
100%

"nagyon vonz a kihívás és a szabadság, amit a Linux nyújtani tud"


Pedig pont ez a két dolog, ami miatt a Linux ott tart, ahol tart. A felhasználók túlnyomó többségét sem a kihívás, sem a szabadság nem vonzza, ők csak használni akarják a gépüket.

2021. okt. 17. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 A kérdező kommentje:
Az Ubuntu MATE-et sosem próbáltam. Az alap desktop environmentel nekem használhatatlan volt. És sok embertől hallottam, hogy nekik is undorítóan bugos.
2021. okt. 17. 20:40
 13/27 anonim ***** válasza:
Ha nem tetszik lecseréled akár minden loginnal másik desktop env. Azt kész. Nem nagy cucc
2021. okt. 17. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:

Nekem ubuntu mate van,és eddig atomstabil.

Pedig még a compiz is be van kapcsolva jó pár effektel. :)

2021. okt. 17. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:

Nekem Mint (Ubuntu based) és MATE fut, elég jó, de vannak furcsaságai. Pl. a desktop és az alsóbb rétegek (pl. Xorg) beállításai néha keverednek, egyik üti a másikat. Mondjuk ez valószínűleg a desktop hibája, nincs teljesen összehangolva a Debian/Xorg alappal.

Ettől függetlenül szeretem, használom. :)

2021. okt. 18. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:

Ahogy a szoftverek egyre inkább "felhősödnek", egyre kevésbé számít, hogy milyen oprendszeren akarod elérni. Még a M365 is egészen használható Linuxon böngészőben. Persze, bizonyos tevékenységek nehézkesen végezhetők, de hát mindig lesznek ilyenek, hobbi/amatőr célokra szinte minden kategóriára van megoldás.


A játékok esetében más a helyzet, ott a Linux még mindig nem a legjobb platform és nagyon valószínű, hogy nem is lesz az a közeli jövőben. Persze, vannak jó játékok, de sokkal-sokkal szegényesebb a kínálat, és ezen a steam sem fog segíteni (a korábbi steamOS sem tudott). Viszont ott a Stadia, az XBox Cloud Gaming, stb., megint tökmindegy, hogy a böngésződ milyen oprendszeren fut. Szóval igen, bizonyos tekintetben egyre jobb alternatíva lehet egy szélesebb rétegnek.

2021. okt. 19. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 skulstars21 ***** válasza:
0%
Az újabb linuxók nem jók a régi gépekre.Vegyétek meg az Ubuntu 16.0.4.7,vagy inkább Cen OS,vagy inkább Slackware.
2021. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
100%
Mit kell venni ?
2021. dec. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 skulstars21 ***** válasza:
0%
Ha nem tudnád mindegyik disztronak van füzetett verziója.Az Ubuntunak ESM(hosszabitótt frissitések) + Support 150 dolárba kerül egy évre.Sima Esm 3 darab gépre ingyen van.Ha a géped egy dualcoros 1.1 Ghz-es ,arra nem lesz jó egy újabb Linux kernelü disztro ,pl Open Suse,Ubuntu 21.04 stb.Ezért érdemesebb LTS HWE kernelü disztrókat telepíteni rá(Cent OS ingyen van 2024-ig,Ubuntu 16.04.7 + ESM 2026 -ig-regisztráció Ubuntu Advantage ).Ez a személyes tapasztalatóm. https://www.youtube.com/watch?v=tuS_0CJotzE&list=PLSWQxIpzfZ..
2021. dec. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%

őő, nekem régi atomos tableten is van, annál lejjebb nincs.

Akkor azt mondod hogy nem működik rajta csak úgy érzem mintha működne ?

2021. dec. 2. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!