Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek lehet még népszerű...

Szerintetek lehet még népszerűbb a Linux? Egyre jobbak lesznek a Linux disztrók(kivéve pl az Ubuntu, azt egyre jobban elcseszik). Jó alternatíva lehet mostanra Windows helyett, akár játékra is mostmár.

Figyelt kérdés

2021. okt. 17. 15:56
1 2 3
 21/27 skulstars21 ***** válasza:
Streamelni az OBS studióban biztósan nem lehet kép kockákat fóg eldóbni a videóban,ha nem hiszed el probáld ki.
2021. dec. 2. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
Nem járok stúdióba
2021. dec. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#19


Az ESM inkább intézményeknek van, akik fontos folyamatokat futtatnak elavult rendszeren, és próbálják minél tovább húzni a migrálást.

A HWE kernel pont az ellentettje annak, amit írsz. A general availability (GA) kernellel szerelt disztró "leragad" egy adott LTS kernelverziónál, míg a HWE kernel folyamatosan frissül, így a régebbi disztrókat használók is megkapják a friss drivereket, fejlesztéseket.

A Linux egyébként elég hosszú ideig megtartja a drivereket, példának okáért a floppy vezérlő driverének kidobásáról is csak tavalyelőtt esett szó, akkor is csak azért, mert a fejlesztőnek tönkrement az utolsó floppy meghajtója, és nem tudott másikat szerezni.

Én a napokban indítottam el egy pendrive-ra telepített elementary OS-t (ami ugye gyakorlatilag egy Ubuntu 20.04) egy régi Celeronos Optiplexen. Meg is lepődtem, mert szépen felállt a rendszer, elindultak a programok, nem volt semmi probléma, bár egy teljesen átlagos, mai weboldal görgetése is másodperces laggal indul és folyamatában is nagyon darabos. De hát egy ilyen géptől mit lehetne várni.

Azután ugyanezt a rendszert bebootoltam egy Core2 DUO-val szerelt gépen is, ott már érezhetően simábbak voltak az animációk, a görgetés, ... egy ilyen gépen kisebb erőforrású dolgokat már meg lehet csinálni.

Az más kérdés, hogy használtan lehet kapni 15-20 ezerért i5-ös/i3-as második-harmadik generációs gépeket, amik hétköznapi használatra még teljesen jók.

2021. dec. 3. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
69%

„Szerintetek lehet még népszerűbb a Linux?”


Nem. Aki játszik, az windowson teszi.

Aki nem játszik, az meg azért windows-ozik, mert Vágási Feritől is ezt látta,

és ha nem C:\ D:\ stb a meghajtók neve, akkor ez számára olyan mint a harangöntés.

A Linux egy szűk, inkább hobbista réteg oprendszere, de ez nem is baj.

2021. dec. 18. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
#24 És akkor visszakanyarodtunk az üzleti és marketing okokhoz. :)
2021. dec. 19. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 SIDLER22 ***** válasza:

Azért van a Linux disztrók háza táján is még probléma.

Én legutóbb Manjaro-t próbáltam ki mert régebben az Ubuntu-val befürödtem.


Kezdetnek én 4K-s monitort használok és hát látszik, hogy nem erre találták ki a rendszert (pedig erre még talán nem olyan nehéz figyelni, hogy bizony nem mindenki 1080p-n nyomja). Feltelepítés után minden szuper mini. 800 parancs és 2 napi kutatással a programok 90%-át sikerült használhatóvá tennem, de még így is sokszor az ikonok picik maradnak vagy nem sikerül nekik a betűméretet skálázhatóvá tenni ezért a végét kipontozzák.

Egyszóval az a válaszuk, hogy "vagy 1080p-t használsz vagy veszel egy 1080p-s monitort. A perfekt 4K támogatást felejtsd el öcsém!"

Bár ebbe inkább a különböző programok készítői a hibásak, hogy francért nem tudták méretezhetővé tenni az ikonokat. Maga a Manjaro Xfce felületén ilyen hibát nem tapasztaltam szóval az alap rendszer az kb jó ilyen szempontból.


A másik probléma, hogy nekem háttérvilágításos billentyűzetem van és a Scroll Lock-al kell be és kikapcsolni. Na a Linux háznál még ilyet sem láttak! Egyszerűen náluk a Scroll Lock egy nem létező gomb. Így a világítást sem tudom vele bekapcsolni. Persze van rá egy jó kis parancs amivel a rendszerben egy fájlt át kell írni, hogy menjen. De ez is olyan, hogy beírom azt néha működik, néha nem. Ahogy épp kedve van. Szóval ha épp jó napja van akkor látom este a billentyűzetet. Ha nem akkor szobalámpa mellett kell gépeznem. Persze nem világot megrengető dolgok ezek (a Májkrémszaft Windfosnál még így is messze jobb az egész), de elég "korszerűtlen" ez így nekem.


Eddig több problémám nem volt a rendszerrel amire nem számítottam. Amire számítottam azok a program átállások és egyebek. Ezeket éppen most gyakorlom:

Photoshop -> GIMP

Total Commander -> Double commander

MSI Afterburner -> GreenWithEnvy (bár ezt még nem teszteltem szóval továbbra is keresem erre az alternatívát)


Szóval mint mindenne a Linuxal is vannak problémák, de én most tervezek átállni hátha ez jobb lesz. Ha nem akkor szervernek még mindig szuper. Annak már évek óta használom.

2021. dec. 21. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Nem fog tömeges mértékben elterjedni.


Már 10 éve azt mondták Linuxos berkekbe,hogy az adott év lesz a Linux desktop éve.


Hát egyik se lett azóta se...


Nem véletlen.


Sok esetben tényleg jól kell állnia a konfignak,hogy azonnal jól működjön.

NVidia videokártyám van,de sok népszerű disztrónál vagy ez,vagy az,vagy egyik driver se működött normálisan 1080p/4k felbontáson.Mint egy slideshow-t nézne az ember.

Protonnal sincs a toppon a játékok zöme.


Az emberek alapból M$-ra vannak szocializálva már az iskolában.


Néhányszor használni kellene a Terminált,de parancsok és kapcsolóik ismeretére nincs felkészülve az emberek 99%-a.


Windowsnál egy frissítés ritkán teszi lehetetlenné a rendszer használatát.

Linux-nál disztró függően 3 havonta,fél évente becsúszik valami nagyobb gixer.De volt olyan rendszerem,ahol évekig nem (10.04 Ubuntu,Linux Mint-ek többsége,összes Debian,meg Gentoo de az más miatt) nem volt semmi említésre méltó esemény.


Windowsos progiknak sok esetben valami alternatívát kell keresni,ami hasonló de nem ugyanaz mint a megszokott.


Nincs C:,D:,stb meghajtó.


És még kismillió ok amit nem írok le,mert amúgy is tudja aki belecsöppent a Linux világába és próbált Win-es aggyal boldogulni.

2021. dec. 22. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!