Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem tudom telepíteni a...

Miért nem tudom telepíteni a Windows 11-et kompatibilis gépre?

Figyelt kérdés

A gépet újra szerettem volna telepíteni, de már a Windows 11-el. Még a Windows 10 alatt megnéztem a PC Health Check-el, ami kiírta, hogy kompatibilis a gép a Windows 11-el. Megcsináltam az USB telepítőt, majd miután elindítottam a célgépen, kiírta, hogy a gépre nem lehet feltenni a Windows 11-et. Többször leellenőriztem, TPM 2.0 és a Secure Boot engedélyezve van.

Miért lehet, hogy nem engedi a telepítést?



2021. okt. 22. 12:42
 1/7 anonim ***** válasza:

Milyen gépről van szó? Milyen komponensei vannak?

Milyen pontos hibaüzenetet kapsz?

2021. okt. 22. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Proci: i3-9100F

GPU: GT 1030

Alaplap: ASUS TUF B360 Pro (TPM 2.0 aktiválva + Secure Boot)

RAM: 8GB DDR4

SSD: 250GB


Amikor a telepítőben kiválasztom a Windows 11 home-ot utána kiírja, hogy: "This PC can't run Windows 11. This PC doesn't meet the minimum system requirements install...."

2021. okt. 22. 12:53
 3/7 A kérdező kommentje:
Pontosítanék, ez az alaplap: [link]
2021. okt. 22. 13:06
 4/7 anonim ***** válasza:
UEFI módban van a boot?
2021. okt. 22. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Igen, UEFI-ben volt.

Időközben sikerült. Egy default-ot állítottam az alaplapon, utána engedélyezve a TPM-et, így sikerült. Nem értem a logikát, mert a default-ra állításkor a "changes" résznél csak ilyen ventilátor beállításokat írt, meg a TPM-et kapcsolta ki, de utána visszakapcsolva már működik.

2021. okt. 22. 14:21
 6/7 anonim ***** válasza:
Valószínűleg újra kellett inicializálni a titkosítókulcsot a TPM-ben
2021. okt. 22. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os: erre nem is gondoltam, így már értem
2021. okt. 22. 18:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!