Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok cirill betűket...

Hogyan tudok cirill betűket varázsolni a gépemre?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy van valami ötletetek arra vonatkozóan, hogyan tudok cirill bevitelt kivitelezni a gépemen?

Korábban ezt használtam: [link]

Azonban egyik napról a másikra megadta magát sajnos, eltűnt a virtuális billentyűzet, és ha a rendes billentyűmet nyomom, akkor is a latin betűket jeleníti meg.

Olyan trükk, program kellene, hogy legyen egy valamim, akár szövegszerkesztő is, ahova tudok kizárólag oroszul gépelni.

Köszönöm előre is a váalszt!

A Wordot azért nem szeretném megváltoztatni, mert oda többnyire latin betűkkel gépelek.

Virtuális programot már találtam, azt már le is töltöttem, de az is csak kizárólag virtuális, latin betűket visz be, ha a billentyűt nyomkodom.



2021. okt. 28. 10:56
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gépre le lehet tölteni a cirill betükészletet is. Váltani egyszerüen billentyükombinációval tudsz (nem tuddm leírni konkrétan, mert a magyar billentyüzeten mást kell, mint nekem egy külföldi esetében)

Ha átváltasz, a meglévö billentyüzetet tudod használni, de ha nem tudsz vakon írni vele, vcélszerü matricát venni, amit a billentyüzetre lehet ragasztani, így a cirill betük IS látszanak, meg az eddigiek is.

2021. okt. 28. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

Szia!


A start menüben keresd meg a "Nyelv beállításait", és kattints rá.

Itt válaszd az újabb nyelv beállítását.

A listából válaszd ki az oroszt, és nyomj a Továbbra.

Fontos!

Most minden lehetőségről vedd le a pipát (A nyelvi csomagról is, a szövegfelolvasóról is, és a kézírásról is). Végül kattints a telepítés gombra.


Ezt követően majd a továbbiakban az alt, és a shift egyszerre megnyomásával tudsz váltogatni a Magyar, és az Orosz között.

Bárhol használhatod, akár Wordben, akár a sima jegyzettömbben, de akár itt is.

2021. okt. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Windows 10?



Telepítsd az orosz nyelvi csomagot, és utána át tudod állítani a billentyűzetet orosz kiosztásra.


GÉPHÁZ / IDŐ ÉS NYELV / NYELV ÉS RÉGIÓ / ÚJABB NYELV HOZZÁADÁSA

2021. okt. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 chtt ***** válasza:
100%

És amikor lusta vagyok egy-két szóért váltani, ezt szoktam használni:

[link]

:)

2021. okt. 28. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%

"És amikor lusta vagyok egy-két szóért váltani"


Két gombot keell megnyomni.

Telefonon meg csak egyet, amíg megérinted a nyelvváltót! :)

2021. okt. 28. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mentek a zöld kezek mindenkinek! Sikerült:)

Igen, windows 10, és van matricám is, mivel vakon csak magyarul tudok gépelni.:)

2021. okt. 28. 12:31
 8/9 A kérdező kommentje:
Nekem a kettes bizonyult a legkönnyebbnek, és sikerült is amúgy:)
2021. okt. 28. 12:33
 9/9 chtt ***** válasza:

Oké, én kérek bocsánatot, amiért segíteni szerettem volna pl. olyanoknak, akik nem gépelnek vakon... vagy pl. mint én, nem tudták, hogy elég két gombot lenyomni a váltáshoz. (Egy-két szóért tényleg nem szoktam váltani, bár oroszul is megy vakon... ez most irgumburgum meg fekete pont? Ciki, hogy van másik megoldás is? Esetleg egyszerűbb?)

[link]

2021. okt. 28. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!