Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linuxon mikor lesz végre...

Linuxon mikor lesz végre normálisan megoldva a hang?

Figyelt kérdés

ALSA, PulseAudio, JACK, PipeWire (CsőVezetéééék)... Ezek közül mindegyik sántít valamilyen téren.


- ALSA: alapból jó lenne, de nem tud egyszerre több streamet fogadni, nem támogat minden sample rate-et, ilyenek.

- PulseAudio: egy kész katasztrófa, annyi baj van vele, hogy naphosszat sorolhatnám.

- JACK: ha bekötök egy streamet valahová, majd leáll a stream, és újra megnyílik, megint köthetem be, nem marad úgy. Carla-val el tudom menteni, de akkor se áll vissza magától, Firefox nem működik vele, szintén nem mindegy neki a sample rate.

- PipeWire (a gagyi CsőVezeték hülyeség): ez egy érthetetlen, bonyolult, áhh de kiidegelő sound server, mondjuk annyira nem ismerem.


Miért nem csinálnak már végre egy normális hang kezelő cuccot? Alapból nem szeretem a Windowst, de van benne az a WASAPI nevű dolog, az pont jó, olyan kéne a Linuxba is. Az még olyat is tud, hogy az Audacityben automatikusan elindul/leáll a felvétel, ha van hanglejátszás. Na, a Pulse meg ilyenek ezt se tudják, pedig hasznos lenne. A Pulse eleve abból is problémás, hogy hiába állítom be a sample rate-et, az csak a kimenetre van hatással, a felvételre nem. Ami megint jó lenne, ha nem állítódnának el a hangerőszabályzók. A PulseAudio azt csinálja, hogyha a hangkártya master szabályzóját már levette a legkisebbre, akkor elkezdi a front csatornát halkítani, és a PCM sávot is piszkálja. Direkt beállítom a Front és az LFE kimenetek hangerejét az AlsaMixerben, erre a Pulse mindig felborítja a rendet. Nem utolsó sorban, a kernelbe kéne beleintegrálni, nem egy külön futó feladatként, mint a PulseAudio, és úgy, hogy ne pufferelje a hangot, ne legyen késleltetés, hanem egyből szólaljon meg. Ez még mindig nem minden, annyi probléma van itt, hogy egy életen át sorolhatnám. Van erre esély, hogy csinálnak egy NORMÁLIS hang kezelő rendszert Linuxra, ami nem Pulse fork, hanem nulláról, rendesen megtervezett?



2021. dec. 6. 17:33
 1/7 anonim ***** válasza:
78%
Wellcome to Linux. Opensource az egész, szóval miért nem csinálsz te egyet? :P
2021. dec. 6. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

"ALSA: alapból jó lenne, de nem tud egyszerre több streamet fogadni, nem támogat minden sample rate-et, ilyenek."


Több stream kezelésére van modul, rá kell keresni...


"Az még olyat is tud, hogy az Audacityben automatikusan elindul/leáll a felvétel, ha van hanglejátszás. Na, a Pulse meg ilyenek ezt se tudják, pedig hasznos lenne."


Dehogynem tudja, a module-role-cork modult kell felkonfigurálni hozzá, lásd itt: [link]


"A Pulse eleve abból is problémás, hogy hiába állítom be a sample rate-et, az csak a kimenetre van hatással, a felvételre nem."


A felvételre nyilván más mintavételezés vonatkozik


" Nem utolsó sorban, a kernelbe kéne beleintegrálni,"


Határozottan NEM! Ilyet NEM SZABAD csinálni, hogy miért, mert ezernyi oka van és kész. Nem, pont.


"úgy, hogy ne pufferelje a hangot, ne legyen késleltetés, hanem egyből szólaljon meg"


MINDEN egyes hangrendszer pufferel, ez az alapvető működés része. Nem találsz olyat, ami ne pufferelne. Neked szerintem az a problémád, hogy túl nagy a puffer.

2021. dec. 6. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Tom Benko ***** válasza:
39%

Érdekes. Nekem semmi gondom a hanggal. Pedig mélyen soha nem piszkáltam bel. Eleinte ALSA ment, utána cseréltem PulseAudiora.


A többi meg a tipikus friss Linuxos csipogás. Szokj hozzá, hogy itt másként működnek dolgok.

2021. dec. 7. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

Nagyon sok megoldásra váró hülyeséggel fogsz találkozni,amik disztróról disztróra,verzióról verzióra más és más.

Ha neked az idő nem számít,akkor guglizzál éjt nappallá téve keresgélve a sok esetben félmegoldásokért,vagy ott a Windows egyből működő egyszerűsége...

2021. dec. 11. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Tom Benko ***** válasza:
67%
@4: Szoktam hallgatni a kollégákat, mennyire egyből működik. Maradok a Linuxnál, az tényleg egyből működik.
2021. dec. 11. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
2021. dec. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ilyen szívás akkor volt, amikor nemlétező integrált hangkártyával akartam mindent elérni. Tucatalaplappal soha nem volt ilyen gond.
2021. dec. 12. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!