Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » ? Windows XP: Irfanview (jpg)...

? Windows XP: Irfanview (jpg) + fájlrendezés

Figyelt kérdés

Az történt, hogy az asztalon egy képet átneveztem és a rendszer automatikusan oda tette, ahol az első szabad hely volt. Az átnevezést a képet megnyitva hajtottam végre (azaz a kép aktív volt és F2). Megfigyeltem, hogyha az asztalon nevezem át (ugyanazt a képet), akkor ott hagyja, ahol van.

Az asztalon az ikonok rendezés szempontja „Ikonok igazítása”, tehát nem automatikus elrendezés, azaz nem kellene, hogy ilyen előforduljon.



2022. jan. 1. 13:21
 1/8 Szirty ***** válasza:

Véleményem szerint azért, mert irfanview F2 funkció nem átnevezi a file-t, hanem létrehozza újra az új névvel a régit pedig ezután törli.

Tehát nem a nevét módosítja. De ezt írja is: "Rename / Create"

2022. jan. 1. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A fájl menüben az „Átnevezés...” mellett F2 szerepel. Rákattintva erre pedig – mint írod – Átnevezés / Készítés szerepel (magyar Irfanview-t használok). Itt pedig nem ad nekem lehetőséget, hogy válasszak az átnevezés és az új kép készítése között. Tehát nem értem.
2022. jan. 1. 17:34
 3/8 Szirty ***** válasza:

" Itt pedig nem ad nekem lehetőséget, hogy válasszak az átnevezés és az új kép készítése között."


Mert így oldották meg az átnevezést ezzel a módszerrel.

Létrehozza újra, törli a régit. Az eredmény számára ugyanaz mint átnevezéssel.

2022. jan. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

hümmm... Nem értem, hogy miért kellett bonyolítaniuk. És a képet megnyitva miért nincsen olyanra lehetőség, mint amikor kijelölöm a képet és úgy változtatom meg a nevét.

Gondolom nem tudok belenyúlni ebbe a programba..., bár azt nem tudom, hogy nyílt forráskódú-e (és jelenleg még nem értek a programozáshoz).

2022. jan. 1. 20:47
 5/8 Szirty ***** válasza:

"Nem értem, hogy miért kellett bonyolítaniuk."


Azért, mert ezzel a megoldással nem bonyolították, hanem egyszerűsítették... :)

No nem a használatot, hanem a programot.

2022. jan. 2. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Ha te érted, hogy miért egyszerűsítést írsz, akkor kérlek magyarázd meg, mert számomra érthetetlen. Matematikailag 2 művelet történik abban az esetben, amiről te írsz, míg az átnevezésnél csupán 1. - Legalábbis nem szakértőként így látom.
2022. jan. 2. 10:59
 7/8 Szirty ***** válasza:

Én csak feltételezem.

A programozó "lusta" népség.


Másrészt meg bizonyos feladatok elvégzésének módszeréről megállapítani hogy egyszerű vagy nem, az függ attól milyen szempontok szerint döntöd ezt el.


Feltételezem hogy programozáskor más szempontok játszották a döntő szerepet.

2022. jan. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm válaszaidat!
2022. jan. 2. 12:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!