Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Win XP: Lemezkarbantartó +...

Win XP: Lemezkarbantartó + Töredezettség mentesítő + TEMP fájlok törlése – Mi mit jelent, mit csinál vagy mit nem csinál? Hosszú! Többi lent

Figyelt kérdés

Nem egészen érthetőek számomra a kérdésben leírt dolgok, ezért magyarázatotokat kérem.


Mit csinál a lemezkarbantartó? Mit jelent, hogy a régen használt fájlokat tömöríti? Ha egy tömörített fájlt szeretnék majd tömörítés utána megnyitni, akkor nem kell ugye kicsomagolnom? És nem is hoz létre egy külön ZIP-et vagy mappát, ahova az összes régen használt fájlt áthelyezi? Ezáltal az eredeti helyükről elkerülnének. Logikusnak gondolom, hogy nem helyezi el, de nem tudom, hogy hogyan működik, ezért kérdezem. Ha tömörítésről van szó, akkor nekem a tömörített mappa vagy ZIP jut eszembe.


Temp fájlok törlése: Nem szeretnék kárt tenni az op.rendszer optimális működésében, ezért biztosra szeretnék menni, hogy csak olyanok fognak-e törlődni, amik nem szükségesek, amik hiányától nem omlik össze a rendszer vagy egyes programok.

Ezen a weboldalon* (is) olvastam a TEMP fájlok törléséről és van egy bat fájl, ami a képen látható temp fájlokat törli. A kérdésem, hogy nem tud kárt tenni ez a rendszerben? Esetleg a lemezkarbantartó ugyanezt csinálja?

* [link]

[link]

A lemezkarbantartó azt írja, hogy 20,5 GB szabadítható föl..., ebből 15 GB-ot ír a TEMP fájlokra.

[link]

Itt pedig más weboldalakról találtam TEMP mappákat:

C:\TEMP (Ez 7,45 GB-ot foglal és 2500 fájlt tartalmaz. Régen volt újratelepítve a gép, legalább 1,5 éve, de az is lehet, hogy több éve. Tervben van az újratelepítés...)

C:\WINDOWS\Temp

C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\temp

C:\WINDOWS\SoftwareDistribution\Download

C:\WINDOWS\Prefetch

A töredezettségmentesítőt pedig tudom, hogy mi, viszont az a helyzet, hogy több alkalommal is megtörtént, hogy Word-ben dolgoztam és bezártam (a bezárás részleteire nem emlékszem most) és hagyott maga után rejtett fájlokat. Amikor megnyitom, akkor használat közben keletkeznek ilyen fájlok „~WRL3507.tmp” és többször volt, hogy még akkor is jelen voltak, amikor minden Word-öt bezártam, sőt még többszöri újraindítás után is maradtak ilyenek. Megfigyeltem, hogy attól, hogy maradnak, attól nem lesz változás azokban a Word-ökben, amikből maradtak. Így tehát rendszerint töröltem őket és az adatok ugyanúgy megmaradtak. Viszont lehet, hogy meg kellett volna tartanom, mert ha azok is a fájlhoz tartoznak (amit egyébként logikailag kizárok, mivelhogy működtek anélkül) és helyreállítaná a rendszer, akkor abból kár is származhat.


Elég hosszúra sikerült. Előre is nagyon szépen köszönöm annak, aki végigolvassa és érdemleges választ tud adni!



2022. jan. 2. 00:44
 1/6 anonim ***** válasza:
A lemezkarbantartó helyet szabadít fel az ideiglenes fájlok törlésével. A tömörítés fájlrendszer szinten megy, te nem veszed észre, csak annyit, hogy mivel ki kell tömöríteni használat előtt, utána meg mentéskor vissza, ezek a műveletek tovább tartanak és ramot használnak, így nem árt ha van.
2022. jan. 2. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A lemezkarbantartó a rendszerbe épített takarító program. Amit az letöröl, abban biztos lehetsz, nincs már rá szüksége a rendszernek.

A word *.tmp fájlok az office biztonsági mentés fájlai - biztonsággal törölhetőek.

2022. jan. 2. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érdemes tömöríteni a fájlokat, csak idő és processzor használat.

C:\Documents and Settings\Rendszergazda\Local Settings\temp úgy emlékszem ezeket lehet törölni, de ez rejtett mappa.

2022. jan. 2. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Lemezkarbantartó nem tesz kárt. A temp tartalma törölhető, pláne, hogy ekkora.

Lemezkarbantartó / Egyéb beállítások alján pedig törölheted a visszaállítási pontokat. Azt hiszem a méretet is itt állíthatod be.

C:\WINDOWS alatt az összes $-al kezdődő könyvtár is törölhető. Ahogy írtja az oldal.

2022. jan. 2. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


RAM nem igazán van (2 GB csak). De, amit régen használtam, azt valószínűleg majd csak soká és ritkán nyúlok hozzájuk, tehát az nem probléma. 500 napra beállítottam, 1,5 év az már elég rég.


Végül (nem tudom, hogy miért) csak 7-8 GB helyet szabadított fel, de CSUDAGYORS LETT A GÉPEM!!! :D Képzelhetitek az AMD Turion TL-60-as processzorral és a 2 GB RAM-mal XD - az igaz, hogy nagy gépigényű programokat nem nagyon használok.

2022. jan. 2. 19:11
 6/6 anonim ***** válasza:

Az Xp-t karban kell tartani jobban. A megjelenés beállításál is gyorsíthatsz.

[link]

2022. jan. 2. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!