Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legnépszerűbb xp és...

Melyik a legnépszerűbb xp és lemezkarbantartó. Töredezettségmenesítő, unistaller stb? és melyiket érdemes használni?

Figyelt kérdés
2012. okt. 7. 15:11
 1/10 anonim ***** válasza:
a windows sajátjait.. ami benne van az oprendszerben.. a többi program sem képes másra. ezenkivül +3 szemét program amivel a reg adatbázist terheled
2012. okt. 7. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 algopirin ***** válasza:

Csatlakoznék #1-hez, a többi se fog csodát tenni a gépeddel ha akad vagy lassú nem ezek fognak segíteni.

Kíváncsi leszek mikor fognak mindenféle tune up meg turbomod programokat ajánlani ami majd jól felgyorsítja a gépet.

Ezzel a kérdéssel amúgy szórakozik valaki, kb. 2-3naponta előkerül..

2012. okt. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
van ez a ccleaner azt lehet használni?amúgy én se tudom ki szórakozik.
2012. okt. 7. 18:42
 4/10 algopirin ***** válasza:
Néha jól jön de lehet élni nélküle is, temp fileokra jó lehet időnként kitörölni nem kell kézzel megkeresgélni, de a registry "megjavítóját" erősen nem ajánlott csak ha tényleg tudod mi az amit csinálsz.
2012. okt. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
és mi a véleményetek a revo unistalleről?
2012. okt. 7. 19:00
 6/10 algopirin ***** válasza:

Többet tud mint kéne :)


De ha ennyire érdekel a dolog ugy működik felrakod kipróbálod teszteled a saját szemszögödből levonod a konzekvenciákat, párszor szétbarmolod ilyesmikkel a géped az is biztos, amikor a reinstall már sötétben monitor égér és klavi nélkül is fog menni addigra szép lassan felépül majd egy tudásbázisod amit idővel vagy tudsz majd használni vagy nem.

Azt sok szerencsét hozzá.

2012. okt. 7. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
akkor nem érdemes külső programokat használni?
2012. okt. 7. 19:48
 8/10 algopirin ***** válasza:

Van mikor érdemes de simán lehet élni nélkülük is.

Ha a defrag, scandisk, és hasonló rendszerprogramokra gondolsz akkor az is bőven megfelel ami benne van, persze van aki esküszik az" ö programja" sokkal jobb ami lehet de minek, ha gyenge a géped vagy nem tudod használni mert még nincs benne tapasztalatod és olyanokat teszel vele amit nem kéne nem az ilyen csodaprogramok fognak rajta segíteni.

Melyik mire is jó igazán meg mennyire működik azt meg csak úgy lehet eldönteni kipróbálod, viszont ha rendszerszinten beépül simán van hogy nem fog jót tenni neki ha meg valami hulladék programot sikerül kifognod még lehet rosszabb is lesz mint volt, de hát "a pudig próbája az evés".

Ha meg viszont menthetetlenül sikerült szétbarmolni mert kb. teszt platformnak használtad fölösleges foltozgatni meg javítgatni,én még nem találkoztam olyan "dr windows" meg hasonló szarokkal ami tényleg ért is volna valamit,logikusan belegondolva nem is igazán működne egyik ilyen se, format és reinstall persze lehet bohóckodni rendszer visszaállítósdival is de nekem nem jön be inkább újrarakom azt kész esetleg van image file és arról visszaírom.

Külső rendszerprogramok pl. pont a revo ami van portable verzió is meg még elég sokbol létezik azt-azokat nem kell "telepíteni" elrakod valahová normál esetben nem fog sose kelleni de nem baj ha van szükség esetén, olyan adware-be futottam már bele az istennek nem sikerült leszedni végül pont a revo volt amivel sikerült megtalálni, szóval azért néha jól jöhet csak napi szinten nincs sok értelme.

Az megint más kérdés jó marketingel azért nem kevés olyat sóznak rád amire nem is igen van szükséged programoknál is így van ebből is élnek sokan, van aki megveszi a gagyit mert bedől neki és 3szekrény ruhája van amit úgy se fog hordani meg 2x felveszi és szétesik, van aki meg csak 2farmert vesz lehet nem túl változatos és "fapados" de tartós és működik a célnak pont megfelel.

2012. okt. 7. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
de sokan miért ajánlgatják a külső programokat?de mindenki mondja hogy az jobb meg alaposabb,csak én még azt nem értem hogy ezek a programok honnan tudják hogy mi jó a windowsnak?hát most nem?
2012. okt. 8. 14:40
 10/10 algopirin ***** válasza:

" ezek a programok honnan tudják hogy mi jó a windowsnak" Valamit kapizsgálsz :)

"alaposabb meg jobb" ok ez lehet de minek, de ha valaki ész érvekkel megmagyarázza miért is nem jó pl. a windows saját defragja vagy a "registry takaritó" miért kell vagy miért jó vagy bármi ilyen szarság az hogy szerinte alaposabb meg jobb az nem indok, defragot amúgy kb. évente 1x ha használtam amikor még mezei winyoim voltak ssd-nek meg nem használom és hogy tényleg észrevehető különbség lesz én hajlok rá, de még sose vettem észre hogy bármi ilyen program érezhetően jót csinált volna, mondjuk az is igaz többnyire semmi baj a rendszeremmel, és nem azért mert jaj de vigyázok rá, leszarom csak egy eszköz dolgozok vele játszok van hogy tesztelek valamit szóval kap rendesen, csak ésszel és ha megdöglik hát így jártam nem halok bele és nem kezdem el foltozgatni, lehet szidni a windowst többnyire divat is meg egyszerűbb arra fogni ha hülye a delikvens, de nekem relativ normális vasam volt mindig és csak a saját hülyeségeim miatt volt hogy szívtam a gépeimmel amúgy teljesen jól működnek, persze lehet kell hozzá pár év tapasztalat de hát semmi nem egyik napról a másikra megy.


De úgy működik felteszed kipróbálod rájössz hogy szar ha nem hiszel másoknak, de az a legjobb ha saját magad megtapasztalod, ezt még eljátszod 20-30x másféle programokkal 2-3-4x lezúzod a rendszert és talán tudni fogod melyik mire való és mennyire jó adott esetben még olyat is találsz ami nagyritkán segíthet is, de napi szinten némi logikával többre mész és sokszor egy "csavarhúzó többet ér mint valami hightech csicsás szerszám, vagy ugyan azt megcsinálod azzal is".

2012. okt. 8. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!