Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Microsoft Edge vélemény?

Microsoft Edge vélemény?

Figyelt kérdés
Hátrányok,előnyök a többi böngészőhöz képest?

2022. jan. 7. 12:24
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szoktam azt is használni.

Főleg gyengébb gépen. Aránylag pörgősebb, lehet hozzá telepíteni bővitményeket, DE nem csak a saját áruházából, hanem bármilyen bővítmény telepítését támogatja, akár firefox bővítményt is rakhatsz rá, ha abból van egy jobb fajta, ami neked már bevált.

Lassabb gépeken is szépen fut (de azért a comodo ice dragon ilyen téren jobb).

Hátránynak a Microsoft vonalat említeném, melynek köszönhetően néha átvált Bing re a kereső a google helyett, ez tud kicsit idegesítő lenni, de ezt is inkább win7 alatt tapasztaltam.

Tudom, "miért kell win7?????????!!!!!!!" azért mert, mint mondtam gyenge a gép, másrészt meg nélkülözhetetlen számomra az ie böngésző, ami már csak azon van. Linux alatt meg nem fut valamiért az a böngésző. Az edge támogatja az ie lapok megnyitását, de az megint nem jó arra amire nekem kéne. Így maradt a gépen a win7, majd ha lesz időm dobok mellé egy linuxot és az lesz az elsődleges.

Mellesleg linux alatt is fut az edge böngésző, ott se rossz amúgy, de jobban szeretem ott a firefox böngészőt, meg annál a gépnél amúgy se jelent előnyt az edge relatív gyorsasága, hiszen egy elég jó gépen fut most a linux, ott meg nem tudja leszívni az erőforrásokat semmi más.

De azon a gépen is használok edge böngészőt Windows alatt, ott pár Mb/s-el jobb a letöltés, picivel hamarabb válaszolnak a weboldalak. Alapjáraton emiatt nem szoktam átlépni, de néha megéri.

Tényleg egész jó böngésző összességében, de megszokás miatt inkább mást használok legtöbbször.

2022. jan. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

"Tudom, "miért kell win7?????????!!!!!!!""

Win 7 van a laposomon,semmi gond vele:) Linux(ok)-on Firefox-ot használtam.

Köszi a választ!

2022. jan. 7. 13:14
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

#2

Sokan belekötnek azért, mert ez már nagyon régen elavult, nem támogatott rendszer. Szinte megköveznek, ha leírod, hogy te azt használod. Én se használnám, csak nincs rá jobb mód. Azon a gépen meg elfér. Az is már ilyen 10 éves gép, 2giga ram van benne. A win 10 alatt nagyon nyög és kegyetlenül lassú. Win7 alatt aránylag korrekt. De firefox már nem tetszik neki (a chrome meg pláne, a procim jobb, mint a ram). De az ice dragont szereti, keress rá, ha eddig nem ismerted. A másik az edge, az kicsit lassabb, mint az ice dragon, de mérföldekkel jobb, mint a firefox vagy a chrome (lassú gépről beszélek).

Tényleg megvagyok vele elégedve. Szoktam is használni, mind a 2 gépemen.

2022. jan. 7. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
27%
Szánalmas próbálkozás a Májkrémszoft részéről, de soha nem fogják lemosni az IE stigmáját, pláne nem egy E betűs nevű browserrel!
2022. jan. 7. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Az újabb generáció már nem emlékszik az IE-re,csak mi.


Még a 6-ossal kezdtem a "pályafutásom",aztán mondták,hogy van egy új cég és annak a böngészője ami Firefox néven fut,próbáljam ki,mert tök jó.

Be is jött,kis kitérőkkel azt használom a mai napig.

2022. jan. 7. 14:38
 6/10 A kérdező kommentje:
A negatív vélemény is érdekel.Ment a zöld.;)
2022. jan. 7. 14:40
 7/10 anonim ***** válasza:
19%
#5: 6-os Firefox, "új cég"? :D Én a 0.9.6-os verzióval kezdtem a Firefox-ot, 2004-ben, amikor elegem lett az IE hülyeségeiből.
2022. jan. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem.Az IE volt 6-os.:)

A Firefox volt új.2002 környékéről szólt a sztorim.:)

2022. jan. 7. 14:55
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
Ja... a 6-os Explorer az egy katasztrófa volt. De én még emlékszem az 5.5-re és a 4.0-ra is, én azzal kezdtem a netezést Win95 alatt. Korábban meg offline bohóckodni ott volt a Netscape.
2022. jan. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Win98 alatt láttam először Internet-et,de nem emlékszem mi lehetett a böngésző.Az is valamelyik IE lehetett.
2022. jan. 7. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!