Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Játékos PC-n milyen Linuxot...

Játékos PC-n milyen Linuxot érdemes kipróbálnom (config leírásban)?

Figyelt kérdés

Fogalmam sincs, hogy hogyan működnek a Linux disztribúciók, egyenlőre sok jót hallottam róluk és talán a jövőben kipróbálnám valamelyiket. Nem akarok már egy újabb Windows terméket megvenni, még ha valamennyire a teljesítmény rovására is fog menni, inkább áttérnék egy ingyenes, de hasonlóan jó teljesítményű rendszerre.


Melyiket tudnátok ajánlani? Steamen sokat játszik, ez mellett jóformán internetezek, zenét hallgatok, streameket nézek, mondhatni átlagos felhasználó vagyok. Dolgozni nem dolgozok semmilyen programmal (egyenlőre).


GPU: Sapphire Radeon RX 5700 XT

CPU: AMD Ryzen 5 5600x

MB: MSI Mag B550 Tomahawk

RAM: G.SKILL Aegis 16GB DDR4 3200 Mhz

PSU: FSP Raider 550W 80+ Silver



2022. jan. 15. 16:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

Semelyiket. Ha a Steam hivatalos statisztikáit meglesed, 1% aki Linux-ot használ, nem véletlen.


Ha annyira ragaszkodsz a legális Win-hez, pár ezresért kapsz kulcsot, aztán emg van oldva, legálisan.

2022. jan. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Jah. Aztán honnan tudom, hogy pár ezresért egy tényleg legális kulcsot kapok, nem egy mutyizottat?


A Microsoft honlapján a Windows 10 Home 45 ezer forintba kerül.

2022. jan. 15. 16:36
 3/11 anonim ***** válasza:
39%
Hardveraprón van egy rakat eladó akik akár számlával is adnak el, ennyi az egész, bár azért megjegyzem, kutya nem foglalkozik vele hogy magánszemélyként legális vagy nem legális Win van fenn nálad.
2022. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
15%
Semelyiket. Ez a téma kb ennyi.
2022. jan. 15. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

nehéz kérdés

előszőr nézzük a statisztikákat:

[link]

lentebb ha rányomsz az OS Version-ra, akkor lenyílik és láthatod, kb. melyik linux népszerű a steam kérdőív szerint


egy másik, linux gamingel foglalkozó oldal szerint:

[link]


steam sokáig az ubuntut preferálta, aztán steam deck óta arch linuxra térnek át (az új steam os-ük, ami nem jelent még meg)


arch linuxot nem ajánlom, mivel nem kezdő barát, viszont van egy rakás arch linuxra épülő, ami felhasználó barátabb pl. manjaro


egy másik fontos oldal: [link]

ha van olyan játék, ami neked fontos, de úgy van listázva, hogy nem igazán használható, jobban jársz egy olcsó windowsal

2022. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
80%
Ha játszol, akkor nem érdemes.
2022. jan. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
linux ubuntut használok, minden megoldható rajta csak akarni kell. Nekem nem igazán gémer gépem van, vagyis inkább közép kategória. Driverek fent, minden játékot el tudok indítani, kb csak annyival problémásabb, h minden játékot úgy telepítek, h how to install (xyz) to linux ubuntu, amire vagy bead 10 videót vagy
2022. jan. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Jó választás lesz a Linux, ha ingyenes oprendszert keresel. Jó hír, hogy a Steam-en be tudod állítani a Proton-t amivel nagyon sok játékot probléma nélkül játszahtsz. Például én ezeket játszom/játszottam ilyen módon GTAV, God of War, Age of Empires IV, Star Wars: The Old Republic online, Path of Exile, Jurassic World Evolution, Hitman, Horizon Zero Dawn, Assassin's Creed Odyssey és szinte végtelen a sor, ezek közül egyetlen eggyel sem volt probléma. Ma már szinte minden új játék játszható Linuxon gond nélkül.
2022. jan. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

8-as vagyok

Elfelejtettem a Linux fajtáját leírni. Mivel a Steam illetve a Valve újabban az Arch linuxot preferálja így azt ajánlanám, hogy kezd egy Arch alapokon fekvő könyebben kezelhető linuxal pl. Arcolinux (személyes kedvencem), EndeavourOS vagy Manjaro.

2022. jan. 15. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Tom Benko ***** válasza:
65%

1; A Linux nem hasonlít a Windowsra. Szerencsére. Semmiben. Abszolút semmiben. Szóval készülj arra, hogy teljesen más logika szerint kell dolgoznod vele.


2; Nagyon sok játéknak van ugyan elérése Linuxra is, de legtöbbször egy komaptibilitási réteggel (Wine például), ennek köszönhetően jobban igénybe veszi a hardvert. Másrészt a legfrissebb kiadásoknak gyakran nincs Linuxos verziója.


3; Örülök, hogy kíváncsi vagy. Jó tanács: először ne játszani akarj. Lakd be, ismerd meg, legyél tisztában az előnyeivel, hátrányaival, jó és rossz tulajdonságaival. Mert vannak neki.


4; Ne félj kérdezni.

2022. jan. 16. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!