Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » 2010-es Word: Egy másik...

2010-es Word: Egy másik dokumentumból beillesztek egy szöveget és beillesztett szöveg térköze + sorköze automatikusan megnő - miért?

Figyelt kérdés

Mindkettő .docx formátumú.

Ahonnan másolom, az adott sor ((és az összes többi is egyébként)) 0-ás térközökkel rendelkezik és szimpla sorközzel. Amint beillesztem egy másik dokumentumban, Térköz Utána 10-es lesz Sorköz Többszörös 1,15.

Miért történik ez? És hogyan lehet beállítani, hogy ne csináljon ilyet?



2022. jan. 21. 20:11
 1/5 anonim ***** válasza:

Próbáld meg ezt:

Irányított beillesztés-Formázatlan szöveg beillesztése

2022. jan. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Bocsánatot kérek, hogy ilyen soká válaszolok, életem nem könnyű.


Nem értem, hogy miért ALAKUL ÁT totálisan már formátummá. Ha máshonnan illesztek be, akkor nem csinálja ezt. Tehát nem értem a dolgot. Az adott dokumentumban meg van, hogy a térköze 0 és a Sorköz szimpla. Majd gondol egyet és beillesztés után teljesen más lesz. Miért? Mi a logika ebben? Milyen rejtett beállítás van, ami miatt ezt csinálja? Vagy mi...?

2022. febr. 5. 19:40
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Többféle beillesztési mód van. Az egyiknél megőrzi a forrásformátumot (ahonnan másolsz), a másiknál egyesíti a dokumentum jelenlegi formázásával, van ami a formázást nem illeszti be, csak a szöveget, és így tovább. Hatféle beállítás közül lehet választani, és mind máshogy illeszti be a másolt szöveget.

Így nem elég egy CTRL+V-t nyomnod, hanem választhatsz a 6 mód közül a kis ikonok használatával, hogy melyik módot szeretnéd. Ha nem választod, akkor a program alapértelmezett beillesztési módját fogja alkalmazni, amit a beállításokban lehet megadni.

2022. febr. 5. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Online convert-en próbáld, és rakd pdf-re az úgymarad mindenhol.

Akkor nem kell küzdened a "verzió" bugokkal.

2022. febr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen 3-as! Megtaláltam. Még nem teszteltem, de már átállítottam. (Csak tudnám, hogy mitől lesz céltudatos, értelmes attól, hogy egy totálisan idegen stílussá alakítja át "célstílusok alkalmazása (alapértelmezett)" - gratulálok a készítőknek!)


4-es! Szerkesztés miatt kérdeztem, nem olvasás miatt.



Másik kérdés: Mi a neve annak a beállításnak (és hol található), amikor a felsorolásokat lehet állítani, tehát pl.

"1. Nagy Géza ENTER

2. Kis Mátyás ENTER..."

Tehát, hogy ne ugorjon Automatikusan egy tabulátort, és ne is kezdje beljebb az egészet.

2022. febr. 12. 11:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!