Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem látja a Bios a...

Icerocket kérdése:

Miért nem látja a Bios a meghajtókat?

Figyelt kérdés
Egy Acer Aspire 3 A315-34 laptopba raktam egy 250 gb-os M.2 SSD-t a már meglévő 1tb-os winchester mellé. Ezen lenne a windows, a vinyó meg tároló lenne. Belépve a Biosba (UEFI) viszont nem látszanak a meghajtók a BOOT MENU-ba csak a Windows Boot Manager. A gép felismerte az SSD-t, a lemezkezelőben látszik, formázni is tudtam és betűjelet is adtam neki. Mit csináljak sokk videót néztem Bios beállításokról, egyik sem segített.

2022. jan. 22. 16:32
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Néha van olyan, hogy nem a boot menüben kell állítani, hanem valahol máshol van még egy rész ahol külön kezeli a lemez sorrendeket. Most nem vagyok gépnél, meg lehet nem is szórakoznék vele, szóval nem tudom melyik menü ez. De pl az asztali gépemnél is, ha nincs kint a pendrive a boot sorrendnél, akkor abban a másik menüben kell állítani. Egy másik gépemnél meg alapból titkosítva vannak az ilyen beállítások, ott a main-en belül kell egy ctrl+s, bios jelszót állítani, majd utána jönnek elő még a rejtett beállítások.
2022. jan. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 Haburc ***** válasza:
Lépj be a BIOS-ba, menj a a MAIN menübe, majd nyomj egy CTRL+S billentyű kombinációt. Megjelenik két rejtett menü. Az egyik a VMD control, a másik Touchpad I2C. Tiltsd le a VMD controlt. Remélem segítettem.
2022. jan. 22. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Haburc ***** válasza:
Tiltsd le a VMD controlt
2022. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Nyilván nem fogod látni a bootolható eszközök között, mivel először fel kell telepíteni egy operációs rendszert rá.
2022. jan. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Nálam is csak azok a meghajtók jelennek meg a BOOT MENU-ben, amelyeknek a BOOT szektorában "van valami"


Egy frissen formázott pendrive sem jelenik meg nálam pl.

2022. jan. 22. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
A winchesteren van a rendszer, de az sem látszik csak a Windows Boot Manager. Ha telepítő pendrive-ot dugok bele azt látja. Csináltam egy helyreállító, lemezképet mert jogtiszta Windows van rajta, azt akarom az SSD-re rakni.
2022. jan. 23. 16:58
 7/13 A kérdező kommentje:
Nem tudtam előhozni a VMD controller menüt a billentyűkombinációval.
2022. jan. 23. 18:56
 8/13 Haburc ***** válasza:

Érdekes. Az ACER Aspire 300-as szériái tartalmazza. Megosztok egy videót:

https://www.youtube.com/watch?v=4VXi5vlE5UM

2022. jan. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Ezt már láttam és nem működik nálam. Most azt találtam ki, hogy kiveszem a winyót, és úgy próbálom telepíteni a windowst. Úgy már csak az SSD-re mehet a rendszer. És ezután, ha visszatesszem a winyót (miután leformázom rajta a rendszer partíciót), akkor már remélhetőleg az SSD lesz az elsődleges meghajtó.
2022. jan. 24. 18:27
 10/13 Haburc ***** válasza:
Elnézést, akkor itt más problémával álunk szemben. Igen ez jó ötlet. Még esetleg arra kell odafigyelni, hogy UEFI-nél GPT partíciót kell létrehozni az SSD-n. A telepítő látja az SSD-t?
2022. jan. 24. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!