Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem látja a Bios a...

Icerocket kérdése:

Miért nem látja a Bios a meghajtókat?

Figyelt kérdés
Egy Acer Aspire 3 A315-34 laptopba raktam egy 250 gb-os M.2 SSD-t a már meglévő 1tb-os winchester mellé. Ezen lenne a windows, a vinyó meg tároló lenne. Belépve a Biosba (UEFI) viszont nem látszanak a meghajtók a BOOT MENU-ba csak a Windows Boot Manager. A gép felismerte az SSD-t, a lemezkezelőben látszik, formázni is tudtam és betűjelet is adtam neki. Mit csináljak sokk videót néztem Bios beállításokról, egyik sem segített.

2022. jan. 22. 16:32
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Kivettem a HDD-t, csak az SSD-t hagytam benne. Megpróbáltam a helyreállító lemezképet rárakni, az nem sikerült. Csináltam egy telepítőt, azzal már sikerült, látta a telepítő. Most sokkal gyorsabb. A bios nem rakta az első helyre, ugyanúgy a második helyen van, az első hely üres, mert még nem raktam vissza a HDD-t. Ha most visszarakom onnan fog bootolni, ezért először le kell formáznom a rendszert a winyóról. Utána gondolom mindegy melyik az elsődleges meghajtó, mert csak az SSD-n fog rendszert találni.
2022. jan. 25. 19:34
 12/13 Haburc ***** válasza:
Örülök hogy megoldódott.
2022. jan. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Miután visszaraktam a HDD-t, még mindig onnan akart bootolni, pedig már nem is volt rajta Windows, sőt a C partíciót is megszüntettem, de mégis helyre akarta állítani. Persze nem tudta. Viszont a Boot sorrendnél megjelent még egy Windows Boot Manager nevű sor, a másik alatt. Vicces volt a bootsorrendet így megváltoztatni, mert mivel teljesen egyformák, nem tudtam melyik van az első helyen, elsőre el is tévesztettem. Másodjára már figyeltem és most rendben van. Most másfél perc helyett kb 15 másodperc alatt bootol, és a programok is villámgyorsan indulnak.
2022. jan. 31. 10:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!