Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Jó lesz a szín nyomtatásban így?

Jó lesz a szín nyomtatásban így?

Figyelt kérdés
CMYK-ba szeretnék elkészíteni egy képet, ami majd nyomtatva lesz. Találtam egy bizonyos színt, amit szeretnék hozzá használni. Ennek a színkódját kimásoltam (egy RGB színkódú képről vettem fel pipettával) és bemásoltam. Amikor ezt megtettem, sokkal másabb árnyalatot adott ki. Amikor próba képpen átállítottam a képet RGB-re, akkor sem váltott át ugyanarra a színre. Ennek ellenére jó lesz ez így ha CMYK-ban ki lesz nyomtatva? Egy élénk sárga szín lette eredetileg, most egy sokkal tompább árnyalatot látok... nem szeretnék két kört futni a nyomtatással mert nem itthon készül, szóval segítséget kérek :)

2022. márc. 18. 18:34
 1/4 anonim ***** válasza:
Egy (hagyományos) monitoron sosem lehet tudni, hogy az a szín nyomtatásban milyen lesz. Nem nagyon van más lehetőséged, mint próbanyomtatást csinálni, vagy a nyomtató céggel konzultálni, hogy mit javasolnak.
2022. márc. 18. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De amikor felveszem egy rgb képről a színt, akkor ugye ott meg vannak adva az értékek hogy milyen arányban vannak a színek. Innen vettem át a kódokat, ezért feltételezem hogy meg kéne egyeznie. Csak nem igazán értek hozzá ezért gonoltam hátha valaki megerősít. :)
2022. márc. 18. 18:44
 3/4 CspCsj ***** válasza:

A színterek (gamut) nem fedik egymást.

Ha olyan színt választasz, ami nincs benne mondjuk a CMYK színtérben, akkor csak a kiválasztotthoz "közelítő" színkódot kaphatsz, ami még benne van a színtérben.

[link]

2022. márc. 18. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben mit tehetek, hogy mégis élénk legyen a nyomtatott szín? Majdhogynem neonos sárga az eredeti szín, amit el kellene érnem.
2022. márc. 18. 23:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!