Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy állnak a mostani linuxok?

Hogy állnak a mostani linuxok?

Figyelt kérdés

Mennyire használhatóak teljesen általános célokra, úgy mint böngészés, torrentezés, hdmi-vel tv-re kötés? Most már kevésbé bugos mint pár éve a hdmi-s összekötés, vagy a touchpad kezelhetetlensége?


Linux mint ami szóba jöhet nálam. Nagyon tákolni nem akarok.



2022. ápr. 16. 12:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
78%
nekem egyikkel se volt bajom az elmúlt 4 évben, az leszámítva, hogy nincs TV-m
2022. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
83%
Nekem 10+ evvel ezelott sem volt semmi problemam sem a HDMI-vel, sem a touchpad-del.
2022. ápr. 16. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%

12+ éve használok Linuxot (főként Xubuntu-t és Linux Mint XFCE-t) elsődlegesen asztali környezetként - mind otthon, mind a cégnél és teljesen használható. Az összes böngésző - Firefox, Brave, Tor Browser, Chromium, Chrome, Opera, Vivaldi, de még az Edge is - a nyílt forrású torrent-kliensek - mint például a qBittorrent, a Transmission, a Deluge - elérhetőek.


Hogy a HDMI vagy a Tochpad mennyire működik az hardverfüggő, nem feltétlen a Linux "sara" hogy nem működik - a hardvergyártónak kell támogatást nyújtania.

2022. ápr. 16. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
83%
Saját lábukon.
2022. ápr. 16. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
79%

A többképernyős vezérléssel nincsenek problémák, legalábbis Gnome alatt. Többféle disztrót is használtam külső monitorral, TV-vel, egyikkel sem volt gondom.


Touchpad megy, nálam a Lenovo X240-es laptopomon volt olyan probléma, hogy felébredés után nem működtek a többujjas gesztusok, de meg tudtam oldani.

2022. ápr. 16. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
pont ugyan az, mint #3 [<3], annyi különbséggel, hogy 13 éve gond nélkül, több gépen, általános használat, valamint projektoros hdmi, illetve nem torrentezek
2022. ápr. 16. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
55%

"Hogy állnak a mostani linuxok?"

Ha szerintem nem állnának jól, akkor nem használnék - az Androidos cuccaimon kívül - minden eszközön Linuxot. ;-) Ez van az asztali PC-men, a notebookomon, a kicsit már régicske netbookomon, a munkahelyi gépemen, a Raspberrymen, a szerveremen... És ez van anyukám gépén is (mondtam neki, hogy szívesen teszek rá Windowst is, ha neki az jobban tetszik, de azt mondta, hogy a Linux szimpatikusabb), illetve nagynénimék egy Raspberry 400-ast használnak, szintén Linuxszal.


"Mennyire használhatóak teljesen általános célokra, úgy mint böngészés, torrentezés, hdmi-vel tv-re kötés?"

Tökéletesen.

Igazából ezek pont azok a tevékenységek, amik nem függnek oprendszertől. Oké, a HDMI-s dolog igen, de tapasztalatom alapján nincs velük gond. A böngészéshez meg csak egy böngésző kell, az meg van bőven Linuxra is. Firefox is, Chrome is, Opera is, Vivaldi is, meg egy csomó más alternatíva.


"Linux mint ami szóba jöhet nálam. Nagyon tákolni nem akarok."

Ez a szép a Linuxban, hogy az is talál magának megfelelő kiadást, aki egyszerűen csak használni akarja, de az is, aki a legvégsőkig testre akarja szabni.

Én is Mintet használok egyébként. (A szerveremen meg Debiant.)

De pl. a Fedora is jól működik bármilyen mókolás nélkül.


Ja, és játszok is... mert azért azt is lehet Linxon, bár azért egy-két címmel tényleg lehetnek problémák. Szerencsére pont azokkal, amik engem teljesen hidegen hagynak. :-D

2022. ápr. 17. 02:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Kicsit ugyanazt látom mint 5 évvel ezelőtt. Rajongók, de nem felhasználók. Na jó nem mindenkinél, de maga a felhasználótábor ugyanaz. Akkor marad a windows még mindig, na nem mintha az hibátlan lenne. Na igen 2% még mindig a linux.
2022. ápr. 17. 12:26
 9/16 anonim ***** válasza:
30%
Majd ha 2% helyett 20% lesz az elterjedtsége kipróbálom. :)
2022. ápr. 17. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 kovpet ***** válasza:
55%

"Rajongók, de nem felhasználók."


Ki lenne neked a felhasználó, ha nem az, aki használja a rendszert?

Én magam nem is láttam se Windowst se Mac-et ezer éve.

2022. ápr. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!