Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy állnak a mostani linuxok?

Hogy állnak a mostani linuxok?

Figyelt kérdés

Mennyire használhatóak teljesen általános célokra, úgy mint böngészés, torrentezés, hdmi-vel tv-re kötés? Most már kevésbé bugos mint pár éve a hdmi-s összekötés, vagy a touchpad kezelhetetlensége?


Linux mint ami szóba jöhet nálam. Nagyon tákolni nem akarok.



2022. ápr. 16. 12:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

Lehet azt szeretné a kérdező, ha 7-es anyukája és nagynénije beszélné rá a Linuxra.

Általában azoknaqk van óriás mellényük, akik 20 évvel ezelőtti Windows-os tudásról képzelik azt, hogy az objektiv igazság netovábbja. PKUNZIP?

Igaz ez az informatikusokra is, akik nem követik a technológiát.

2022. ápr. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 Tom Benko ***** válasza:
59%
16 éve használok Linuxot. Nagyjából 10 éve laptopon is. HDMI, touchpad nem volt soha probléma, nagy tákolást saját örömömre szoktam csinálni, de az sem különösebben bonyolult. A felsoroltakban bugba legfeljebb a hardvergyártó miatt futhatsz bele.
2022. ápr. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
86%

Nagyszerűen használhatóak. A Windows7 támogatottságának megszűnése után tértem át linux disztribúciók használatára. Napiszinten használom netezésre ( Chrome ), zenehallgatásra ( Audacious, Guayadeqe ), filmnézés ( Vlc ), pdf könyvek olvasása ( Atril ). Sokkal kevésbé "kényes" mint Microsoft-os kollégája, a frissítések pár pillanat alatt települnek. Stabilabb minden szempontból.


Mivel sokfajta disztróval vagyunk megáldva, a legjobb, ha kipróbálsz néhányat, szerény véleményem szerint találsz olyat amelyre elismerően bólintasz, s meg is kedveled.

2022. ápr. 22. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nem értelek:

Leírják neked, hogy teljesen jó mindenre, amire használni akarod, erre te leírod, hogy: ja, akkor inkább mégsem kell...


Tök komolyan kérdezem: milyen válasz esetén döntöttél volna úgy, hogy Linux - ot használsz?

2022. ápr. 23. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

Linux Mint-em van,teljesen jó mindenre amire használni akarom.

Annyi különbséggel,hogy nincs tele mindenféle általam nem használt dologgal a rendszer,nem csesztet folyamatosan,hogy lépjek be a M$ fiókommal,vagy csináljak egyet.Mindezek ellenére tudok játszani a régi szeretett játékaimmal (win-es verziók) a Wine segítségével.Az új játékok nem érdekelnek,de arra ott van a Steam és a Proton akinek arra van igénye.

2022. ápr. 28. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én ubuntut használok 2012 óta, de próbáltam a Linux mintet is, az túl windowsos nekem.

Feleségem, édesanyám, anyósom általános célokra, mint filmnézés, böngészés, soc.média, email, stb. Linux Mint Cinnamont használ pár éve panasz nélkül, pedig nem tapasztalt felhasználók.

Én gond nélkül torrentezek, sokkal pozitívabb tapasztalatom van torrentezés terén a linuxszal, mint a Windowssal, biztonságosabbnak tartom.


Dual képernyő, HDMI-vel és DVI-vel is amióta próbálam, mindig tökéletes. TV-n is.

2022. ápr. 29. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!