Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtualbox hoz van valami...

Virtualbox hoz van valami telepítés nélkül futattható Linux verzió, magyar nyelvű? 32 bites

Figyelt kérdés
2022. ápr. 30. 18:42
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Kis rendszer igényű
2022. ápr. 30. 18:43
 2/12 anonim ***** válasza:
Bármelyik live linux, azokat nem kell telepíteni, de nem is tartja meg az állapotát kikapcsolás után.
2022. ápr. 30. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%
Lubuntu
2022. ápr. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Debian Live LXQT:

[link]

vagy XFCE:

[link]


Linux Mint XFCE:

[link]


SliTaz:

[link]


Slax:

[link]


Tiny Core:

[link]

2022. ápr. 30. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Köszi,

eddig 2 -őt néztem amit telepíteni kéne de a fekete képernyőn túl tovább nem jutottam :D

Igazából annyi lenne a lényeg hogy egy ftp szerver egy mysql és a egy játék parancssoros szerver verziója fusson rajta teszt jeleggel..

2022. ápr. 30. 19:53
 6/12 anonim ***** válasza:

Milyen hoszt gépen/rendszeren lenne? Miért lenne lényeges a 32 bites architektúra?


"Igazából annyi lenne a lényeg hogy egy ftp szerver egy mysql és a egy játék parancssoros szerver verziója fusson rajta teszt jeleggel.."

Mivel szerverről lenne szó, annak nem kell grafikus felület se.


Szimpla, nem live Debian netinst kiadásban (vagy Ubuntu server), a Virtualboxban adsz neki pár - mondjuk 4 GiB - dinamikus méretű merevlemezt, abszolút minimum feltelepíted, majd szépen, apt segítségével feltelepíted az FTP-szerverhez, MySQL-adatbázisszerverhez szükséges csomagokat és a játék parancssoros szerver verzióját letöltöd wget/curl segítségével.

2022. ápr. 30. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Köszi.

Virtuális gépen lenne: Virtualbox 5.2 (Tudom régi, de frissebbnél a virtuális windows-zaim nem tökéletesek)


Ott a új gép felvételekor a operációs rendszernél lehet választani Windows Linux alatta van, hogy verzió ott az összesnél felvan tüntetve, hogy csak 32 bites lehet.

2022. ápr. 30. 20:41
 8/12 anonim ***** válasza:

Még egyszer kérdem: milyen gépre/rendszerre van telepítve a Virtualbox?


"Virtualbox 5.2"

Az nagyon régi (2017-es!).


"(Tudom régi, de frissebbnél a virtuális windows-zaim nem tökéletesek)"

Mi az, hogy nem tökéletesek?

2022. ápr. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Bármely Linux jó ubuntunal is kivalaszthatod hogy install vagy teszt. Teszt módban tökéletesen tudja amit akarsz csak semmi értelme.
2022. máj. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

9 vagyok továbbá nem értem a Windows alapból rendelkezik Linux subsystemmel tehátnnem értem hogy a virtualbox pontosan mit csinál ebben a képletben mert egy rendszeren amin fut a Linux teszek egy rendszert mely futtatni tudja azt ami eleve működik


Kaosz ez így

2022. máj. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!