Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a MemTest86-ot pendriveról...

Ha a MemTest86-ot pendriveról futtatom, a betöltés után kivehetem?

Figyelt kérdés
Tabletet szeretnék tesztelni, és nincs rajta külön töltőport, tehát az idő nagy részében tölteni szeretném. Ha nem lehet, akkor fut ameddig le nem merül, jobb ötletem nincs.

2022. máj. 6. 09:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Ki lehet, miután elindult a memóriából fut.
2022. máj. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
én nem merném, de lehet #1 tapasztalatból ír. Maga a memtest egy nagyon apró kis alkalmazás, szóval nagy háttérbázist, ami a penen lenne talán nem igényel, mint egy Live Linux.
2022. máj. 6. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a kezdőképernyőig eljutottam, ezután egérre vagy billentyűzetre volt szükség, kivettem a pendrive-ot az OTG adapterből, nem történt semmi, bedugtam egy USB-PS/2 adaptert a PS/2 egeremhez, de nem működött. Hogy azért, mert ezt már bekapcsolás előtt be kell dugni, vagy azért mert a pendrive kivétele miatt le volt fagyva az egész, már nem derült ki...
2022. máj. 6. 10:23
 4/21 anonim ***** válasza:

A PS/2 adapter a baj, mert az nem fordítja át USB szabványra a jelet, de a BIOS a PC-ben általában lekezeli, ha már bekapcsoláskor észleli. Tableten valószínűleg nincs ilyen, egy valódi USB-s billentyűzetet kell bedugni.

Amúgy igen, tapasztalatból mondom. Egy pendrivera ráírtam a memtestet és arról bootoltam be 6 PC-t úgy, amint elindult az első, kivettem a pendriveot, be a következőbe és végig bootoltam ugyan arról. Ez egy kicsi program, egyből betöltődik a memóriába, nem olvas semmit a háttértárról. Csak a teszt eredményekről készülő riportot ne mentsd el, mert az írna a háttértárra.

2022. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

pontosan! A memtest-ben nem hinném, hogy vannak un. driverek is: usb, wlan..

Ha egy "rendes" oprendszert töltűnk be akárhonnan neki első dolga, hogy az hardware-eket felismerje és kommunikálni tudjon vele minimális szinten.

2022. máj. 6. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

Az adapterrel más esetben nincs gond. Lehet, hogy USB billentyűzet vagy egér megoldaná, viszont ilyenem egyelőre nincs, úgyhogy ez a megoldás ugrott.

Mostanában egy kissé gyanúsan viselkedik a tablet, ezért gyanakodtam memóriahibára. Először a Windows beépített eszközét használtam (mdsched ha jól emlékszem), de nem talált semmit. Van esetleg más ötletetek?

2022. máj. 6. 11:12
 7/21 anonim ***** válasza:

Én letöltöm a hivatalos oldalról (www.memtest86.com) a friss free verziót (most a 9.4), kicsomagolom belőle azon egyetlen filet, átnevezem, és biosból betöltöm fat32 usb2 pendriveról (percekbe kerül amíg betölt, de lehet ez csak a régi pendriveom hibája)

[link]

[link]

[link]

[link]


Simán usb egérrel kezelhető, eredmény pendrivera menthető.

2022. máj. 6. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:

kiegészítés:

és secure boot kompatibilis; a programból való kilépéskor visszalép az uefi biosba, ekkor már kihúzható a pen. :)

2022. máj. 6. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de amint írtam, én is eljutottam az USB egérig, olyanom viszont egyelőre nincs. Sem billentyűzet. Amúgy mellékeltek egy programot, ami bootolható pendrive-ot csinál. Enélkül nem sokra mentem volna, mert ebben a primitív (UEFI) BIOS-ban nem lehet image-et betölteni.
2022. máj. 6. 13:30
 10/21 anonim ***** válasza:
Azt neked kéne ismerned hogy hogy vezérelhető a déped uefije..
2022. máj. 6. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!