Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van valami diagnosztika...

Van valami diagnosztika program ami megmondja hogy a laptopom mitől lassú? Normal működésnél lassú email ablakok váltás satöbbi. Win10

Figyelt kérdés
2022. máj. 7. 05:37
 1/3 anonim ***** válasza:
54%
Valószínűleg HDD van benne. Ez az oka.
2022. máj. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Vagy a merevlemez, a memória vagy a processzor lesz a szűk keresztmetszet. Látatlanban a merevlemezt vagy a memóriát mondanám.


Nyisd meg a feladatkezelőt (Ctrl+Alt+Shift billentyűkombináció, vagy a tálcán jobb klikk és onnan is meg lehet nyitni).

Lesz rajta felül egy olyan fül, hogy Folyamatok. Ha mégsincs olyan fül, akkor alul kattints a "több részlet" vagy valami hasonló nevű gombra (nekem angolul van fent a Win 11, szóval nem tudom pontosan, hogy van magyarul) és utána lesz.

A folyamatok fülön látszódni fognak azok a programok (is), amiket éppen használsz és futtatja őket a gép, de most nem ez a lényeg, hanem felül az oszlopok összegző sora. Lesznek olyan oszlopok, hogy CPU (processzor?), Memory (memória?), Disk (lemez?) és esetleg GPU (videókártya?) is, sajnos ezeket sem tudom pontosan, hogy szerepelnek magyarul. Ha valamelyik oszlop hiányzik, akkor jobb klikk egy meglévő oszlopra, előhoz egy listát és ott be tudod pipálni, hogy mit szeretnél látni.

No és minden oszlopnál kiírja százalékos értékben, hogy épp mennyire használja ezt a gép. Pl. CPU 6%, Memória 60%, stb. Valószínűleg amikor használod a programjaidat, valamelyik érték 100% közelében lesz, és elsősorban ez miatt lassú.

2022. máj. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Hdd van benne na de régen csak hdd volt s mégse voltak lassúak a gépek
2022. máj. 7. 15:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!