Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » JavaScrpirtet kb mennyi idő...

JavaScrpirtet kb mennyi idő elsajátítani? Egy hét reális?

Figyelt kérdés

ELTE proginfón vagyok, volt is webfejlesztés tárgyam, de JavaScriptet szinte csak súroltuk. HTML5 és CSS3 megy, ezeket tanultuk. Tanultam: C ben, C++, Java, Pascal, Haskell, bash, stb... programozni eddig, Pythont kb 4-5 nap volt elsajátítanom multhéten (sok gyakornoki pozíciónál volt a Python elvárás). Viszont mégtöbbnél elvárás a JavaScript ezért szeretném ezt is megtanulni, azért érdekelne, hogy reális-e az egy hét, mert akkor jelentkeznék újabb pozíciókra, ahol a JS is elvárás. És mieőtt interjúra hívnának, addig megtanulnám.

Mik a tapasztalataitok?



2022. jún. 18. 17:57
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem.
2022. jún. 18. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Körülbelül mennyi idő kell hozzá? Schönherz tesztet kéne megírnom.
2022. jún. 18. 18:02
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Schonherz teszt szintjen eleg az 1 het, igen.
2022. jún. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nézd...

Egyetemistaként tudhatnád, hogy egy adott nyelv tudása/megtanulása nem definiálható egzakt módon. Miét értünk azon, hogy az adott nyelvet elsajátítottad? Hogy képes vagy benne megírni egy Hello Worldöt? Hogy tudod az összes nyelvi elemet? Hogy képes vagy benne megírni egy Snake-et, ami a HTML5 canvason dolgozik? Vagy az, hogy képes vagy megírni benne egy komplett online Office programcsomagot? Vagy az, hogy ismered az összes nyelvi elemet, és minden rá épülő technikát?

Láthatod, hogy ennek nincs egzakt definíciója. Én személy szerint azt tekintem stabil tudásnak, amikor már a főbb nyelvi elemeket ismeri, otthonosan mozog a technológiában (kiismerte a nyelv lényegesebb egyedi jellegzetességeit), és képes önmagától Haladóbb szintű feladatokat megoldani. Oké, ez is kicsit homályos megfogalmazás... de ha mondjuk képes vagyok egy Arkanoid- vagy Snake-szintű játékot megírni anélkül, hogy bogarásznom kéne neten a nyelvi elemek után, akkor azt már merem tudásnak nevezni. Persze, ez még távolról sem profi szintű tudás.


"Pythont kb 4-5 nap volt elsajátítanom"

Igen, persze.

Most hagyjuk azt, hogy "akkor miért nem volt eddig 4-5 szabad délutánod arra, hogy a JS-t megtanuld?" Én azért erősen kételkedek abban a 4 napban. Az még nem nyelvi tudás, ha tudod, hogyan kell függvényt létrehozni, meg hogy hogy épül fel a program.


"Tanultam: C ben, C++, Java, Pascal, Haskell, bash, stb... "

Akkor már illene, hogy legyen némi rálátásod a tanulás folyamatára.


"reális-e az egy hét"

Ahhoz, hogy az alap szintaxist benyald, C/C++-os alap mellett bőven. Ahhoz, hogy rendesen megtanuld használni, édeskevés. Az inkább hetek, vagy még inkább hónapok kérdése. Persze, ez attól is függ, hogy mennyit áldozol rá. Nem mindegy, hogy naponta 1 órát, heti egyszer 2 órát, vagy naponta 8 órát szánsz rá.


"Schönherz tesztet kéne megírnom."

Komolyan, mi a szösz ez a Schönherz, hogy rendszeresen és tömegesen felbukkannak itt erre hivatkozó tanoncok, akiknek alapvető információik sincsenek az ottani elvárásokról?

2022. jún. 18. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

#4 A Pythont kb olyan szinten tanultam meg, hogy egy ELTEs vizsgát le tudnék tenni, nyilván nem senior szinten értem.

Csináltam egy szókorrigáló és egy kódoló algoritmust, ami a dekódoló .py és .txt nélkül feltörhetetlen, mert nincs benne ismétlődés, természetesen csináltam egy újabb .py-t, ami újabb .txt-ket tud generálni, egy ilyen dokumentum 121 oldal és benne van az összes ASCII karakter.

Összegezve 3 progi(coder.py, decoder.py, txtgenerator.py). Ezt 3 nap alatt írtam meg és ezen kívül két napot foglalkoztam a Pythonnal. Nyilván ez nem fedi le a nyelvet, de amiket ELTEn tanultam más nyelvekből, azt bőven lefedi.

Példa:

Input szó: alma

Input fájl: coding.txt

Output: 87.5.340 110.6.20 26.0.115 55.0.474

Ezt most generáltam le és ahogy látod a kettő 'a' betű más kódot kapott :)


Persze van rálátásom a magasabb szintű nyelvekre, de azért a JS elég eltérő ezektől. Azért kérdeztem, hogy ez mennyivel egyszerűbb HTML5 és CSS3 után, a Python elég egyszerű volt a C meg C++ után.


Azért nincs tudásom az elvárásaikról, mert nem írnak semmi konkrétat. Ha tudnám kb mikre számítsak, lehet jobban meg tudnám ítélni, de a kérdés, hogy jelentkezzek-e? Mert egy héten belül nem jeleznek vissza interjúra úgy vettem észre.

2022. jún. 18. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!