Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programokat telepítsek...

Milyen programokat telepítsek laptopra?

Figyelt kérdés

Ingyenes verzió érdekel.


Ami biztos, hogy kellene:


- vírusirtó

- szövegszerkesztő

- képszerkesztő

- zenelejátszó


A Chrome böngészőt már letöltöttem.

A fentiekből mit töltsek le?

És ezeken kívül mire lehet szükség?

Átlagos felhasználó vagyok.


2022. jún. 23. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ez teljesen egyéni. Film> vlc vagy potplayer Zene> Aimp, Foobar, Kép> FastStone vagy XnView.
2022. jún. 23. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, Windows 10-ről van szó Linuxon az alapértelmezett telepítéssel az "alapszoftverek" is települnek.


Antivirus: Avast (sokan mondják, hogy "elég a Defender", de személyes tapasztalat, hogy nem elég.)

Office: LibreOffice.

Képszerkesztő: Gimp, vektorgrafika: Inkscape.

Lejátszó: VLC.


Természetesen ezek csak az én preferenciáim. Más meg nyilván mást fog mondani. :-)

Hogy ezeken felül mire lehet szükség, arra legfeljebb csak tippelhetek. Mondjuk én feltenném még a Firefoxot is, az Edge nagyon nem szimpi.

Esetleg még hangszerkesztő: Audacity, vagy videoszerkesztő: OpenShot.

2022. jún. 23. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
31%

- accu killer

- hdd killer

🤣

2022. jún. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Képek: XnView

E-könyvek: Calibre

Víros: Avast

Net: Firefox

Íráshoz Libre, Focus Writer

Média: VLC

2022. jún. 23. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Újabb Windowsokra NEM kell vírusírtó. Az ingyenes vírusírtók pedig maguk is képesek néha "vírusként" viselkedni, az ilyeneket kerüld. Egy jól működő, potens vírusírtót nem vágnak csak úgy hozzád.


Zene és videó: VLC player.

Szövegszerkesztésre kizárásos alapon marad a Libre, bár szerintem megéri rászánni pár ezer forintot egy szürke Office kulcsra, de hát mindegy.

Képszerkesztés: Gimp, esetleg Paint.net. Bár ha képszerkesztéssel komolyabban akarsz foglalkozni, akkor a vége úgyis az lesz, hogy Photoshop-ot kell torrentezned, vagy megvenned.

2022. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

5-ös

Miért ne kéne rájuk vírusirtó?

2022. jún. 23. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert a win10-11 ben már van nagyon jó vírusirtó gyárilag.

A free telepíthetők pedig annyi reklámmal (vegyem meg a fizetős verziójukat) zaklatnak hogy inkább lemondok róluk. Otthonra bőven elég a beépített Deffender.

2022. jún. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

7-es

Értem.

Én ezer éve tökéletesen elvagyok az Avastal, a Defendert nem is használom. Évente egyszer küldenek e-mailt, hogy váltsak Pro-ra, ez azért elviselhető "zaklatás". Olyankor kihasználom a 60 nap ingyenes próbaidőt, akkor használom a Pro-t, majd 1 -2 nappal a vége előtt lemondom, és egy évig megint megy minden a megszokott módon. De persze mindenki azt használ amit akar.

2022. jún. 23. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
74%

"Miért ne kéne rájuk vírusirtó?"


Mert alapból van rajta.


"Én ezer éve tökéletesen elvagyok az Avastal, a Defendert nem is használom."


Hogyhogy nem használod? Szándékosan kikapcsoltad? Én nem tartom jó ötletnek...

Réges-régen én is Avastot használtam, de elképesztően tudta már akkor is zabálni a gép erőforrásait, ma már nem tudom milyen.

2022. jún. 23. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

9-es

Igen, kikapcsoltam.

Nem vettem észre hogy lassítaná a gépet az Avast. Igaz, nem is vágok 4K videókat.

2022. jún. 23. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!