Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Legjobb, Win7 alternatíva?

Monorail kérdése:

Legjobb, Win7 alternatíva?

Figyelt kérdés
2022. jún. 23. 22:09
1 2 3 4
 31/34 anonim ***** válasza:
0%
Már megindokoltam, csak a hozzád hasonló okostojások kitöröltették. Azért, mert a win10-nek ezer meg egy biztonsági rése van, amiből egy frissítés befoltoz (talán) egyet, eközben lassítja a rendszert, bugokat okoz, rosszabb esetben úgy tönkreteheti a rendszert, hogy csak az újratelepítés segít. Megéri?
2022. jún. 27. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/34 anonim ***** válasza:
36%

"úgy tönkreteheti a rendszert, hogy csak az újratelepítés segít. Megéri?"


Életemben, soha, semmikor, se magánéletben, se munkában, se ismerősi körben nem találkoztam olyannal, hogy bárkinek BÁRMILYEN operációs rendszerén a frissítés tönkretett volna valamit.

Ha szoftverfejlesztő vagy - amit kétlek - akkor pontosan tudod, hogy hibátlan szoftver nincs. Minden új funkció egy potenciális hibaforrás, szóval igen, egy nagy és összetett szoftver (egy oprendszerről beszélünk!) javítgatása, kb. örökké tartó folyamat.

A hibajavításokat okkal készítik, ezek egy része biztonsági javítás. A legveszélyesebb biztonsági hiba pedig az, ami széles körben ismerté válik és nem kerül javításra a lehető leggyorsabban. Azzal, hogy te befagyasztod a rendszeredet egy xy időpontban aktuális állapotba, gyakorlatilag céltáblát festesz magadra, az egész világ előtt. Ha neked ez jó, akkor csináld, de ne buztíts ostobaságba másokat kérlek...

2022. jún. 27. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/34 anonim ***** válasza:
4%

"Életemben, soha, semmikor, se magánéletben, se munkában, se ismerősi körben nem találkoztam olyannal, hogy bárkinek BÁRMILYEN operációs rendszerén a frissítés tönkretett volna valamit."

Akkor nem sokat dolgozhattál informatikában. Én több ilyen esettel találkoztam, de szinte minden win10 frissítés után lehet olvasni a hírekben, hogy mit csesztek el és mit tehet tönkre egyes felhasználóknál.


"Ha szoftverfejlesztő vagy - amit kétlek - akkor pontosan tudod, hogy hibátlan szoftver nincs. Minden új funkció egy potenciális hibaforrás, szóval igen, egy nagy és összetett szoftver (egy oprendszerről beszélünk!) javítgatása, kb. örökké tartó folyamat."

Hibátlan szoftver valóban nincs, de a Micro$oft szoftverei különösen bővelkednek a hibákban.


"Azzal, hogy te befagyasztod a rendszeredet egy xy időpontban aktuális állapotba, gyakorlatilag céltáblát festesz magadra, az egész világ előtt."

Már azzal céltáblát festesz magadra, hogy vindózt használsz. Tök mindegy, mennyire up-to-date.

2022. jún. 27. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/34 anonim ***** válasza:
27%
Én 2000 óta Windows-ot használok, de a frissitést soha nem kapcsoltam ki. De az is biztos, hogy nem bízok a Defenderben, hanem egy fizetős elismert rendszerben, ami nem csak vírusirtó. A mostani gépemen reklám nincs, egyáltalán, vigyázok az adataimra.
2022. jún. 27. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!