Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha Windows 11-et raknék a...

Ha Windows 11-et raknék a gépemre akkor nem lenne ennyi problémám, jobb lett az az op rendszer?

Figyelt kérdés

A windows 10 valami hihetetlenül sok problémát okoz nekem. Állandóan újra kell indítani a gépet, mert ha nem akkor mindent automatikusan bezár. De már nem 3-4 óra elteltével hanem ha játszok valamivel akkor azt már néha kevesebb mint fél óra alatt.

Pl az Elden Ringel játszok. 1600x900 Medium beállítások mellett. Semmi fps drop. Egyszer csak elcsöndesül minden és bezárja előlem a játékot. Na ez akasztott ki teljesen, hogy már valamivel egy óráig nem tudok komolyan játszani normálisan. Sokan azt mondják, hogy nem a melegedés a baj, nem a hardverekkel van probléma, nem a táp offolja ki mindig. Hanem a Windows 10-be egy apróság miatt megint tönkre ment valami. És ebből már nagyon elegem lett, hogy a Windows 10 a világ legbúgosabb rendszere.

Meg azt is láttam régebben, hogy olyanokat kiirkált, pl az opera böngészőre, hogy elfogyott a ram. Meg random ha 4k felbontáson elindítok egy játékot. Amit egyébként ezen a felbontáson is vinne 30 fps-el. Pl gta 5 akkor is hamar kinyomja. Remélem a Win 11 mostmár van olyan jó legalább mint a Windows Vista vagy Windows 7. Mert azokkal is voltak bajok, de negyede ennyi. Én Windows 8.1-et tettem volna alapból rá. De úgy meg a DX 12 megigénylő játékok nem mennek.

De mellékesen. A processzorom is mostanában egyre jobban melegszik. De régen mikor a régebbi játékok alatt 50-70 C volt akkor is kifagyott. De mostanában meg 80-100 fokos szokott lenni a processzor. Még így, hogy újrapasztáztam is átlagban csak -10 12 fok szokott lenni a cpu. Pedig van rajta egy

Inter-Tech ALSEYE H120 Vízhűtő is de a cpu hőmérséklet még akkor is felmegy 85 fokra most is amikor nincs kihasználva teljesen a cpu. A vgam bezzeg így újra pasztázás után..

Előtte 100 fokos volt mindig. Most, hogy újra pasztáztam 60-70 fok. Elméletileg a tápnak is elég kéne lennie erre a gépre. Mivel ilyen gépem van:

AMD FX 8370E 3.4GHz

8gb ddr3 ram

XFX Radeon RX 470 RS 4GB

Zalman ZM500-XE 500W



2022. jún. 29. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
Pont eggyel lenne jobb.
2022. jún. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon elavult és gyenge a géped. Újabb hardverrel kevésbé lenne rossz.
2022. jún. 29. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem. Amíg a Win11 meg nem jelent, én sem gondoltam, hogy sikerül még a 10-nél is rosszabb oprendszert alkotni, de a Micro$oft bebizonyította, hogy nincs lehetetlen :)

Jobban jársz, ha leformázod, és 7-et teszel rá. Talán erre a hardverre még vannak win7-es driverek.

2022. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 - hát az Elden Ring nem nagyon fog a Win7-esen futkorászni, ahogy írta a kérdező, 8.1-et használna, de ott sincs Dx12.. Meg nem is ez a baj.


Szerintem a baj az, amit az Opera is jelzett.. 8GB RAM az kevés (az Elden Ring is 12GB-ot igényel normál esetben, ne csodálkozz, ha időnként feladja). Ha duplázod, szerintem egy csomó probléma meg is oldódik.

2022. jún. 29. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Tekintve, hogy 85 fokos a cpu vízhűtéssel, felteszem valaki tökig overclockolta és instabil az egész. Vedd le gyári órajelre.
2022. jún. 29. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
#5 Nem lett overclockolva. 3.4GHz-n van. A gyári hűtő mellett alapból 10-15 fokkal volt melegebb az elején is. Mindig 80 fok felett volt.
2022. jún. 29. 22:25
 7/9 anonim ***** válasza:
91%

A Windows Vista volt az egyik legroszabb Windows, ami készült. A Windows 7 a 10-hez képest egy szar. Nekem nem volt soha problémám a Windows 10-el és itt sem az a probléma. Az egyik legjobban sikerült rendszer lett a 10-es. Lehet, hogy Windows 11 alatt még több problémád lehet. Én nem próbáltam a Windows 11-et és nem is szeretném, nem jön be a dizájn frissítése, viszont sok embertől hallottam, hogy ez meg az nem működik nekik azóta amióta frissítettek.


"olyanokat kiirkált, pl az opera böngészőre, hogy elfogyott a ram"

Ez 8GB RAM-nál simán előfordulhat.


Amiket érdemes lenne csinálna az az, hogy frissítsd az alaplap, chipset, proci és mindennek a driverjét, esetleg telepítsd újra a rendszert. A géped sem egy mai darab, lehet árférne egy kis frissítés, főleg RAM-ban.

2022. júl. 3. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
#7 A 10 a valaha volt legrosszabb vindóz az én tapasztalataim szerint. Az a specialitása, hogy minden gépen más bugokat okoz, ráadásul azok is hol előjönnek, hol megszűnnek.
2022. júl. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Thunderfairy ***** válasza:
Inkább a Win 10 a létező jelenlegi legjobb Windows. A Win 11 csak egy külsőre szép Win 10. Ha már Windows akkor Win 7 vagy 10.
2022. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!