Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nagyon régi számítógépre...

Nagyon régi számítógépre Linux? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Konkrét tapasztalata van valakinek: milyen korszerű, magyarul is tudó Linux-ot lehetne nagyon régi (2004 környéki Intel Celeron processzorral rendelkező, 2 GB memóriás számítógépre telepíteni?

Úgy értem, hogy valamiféle "elviselhető sebességet" produkáljon és ne legyen memóriaigényes.


Egyetlen disztribúciót ismerek, a Slitaz-t, de egyrészt magyarul nem tud, másrészt nem tudom mennyire korszerű a böngésző ami benne van stb.

Közismertebb disztribúciók?

Szerintem Ubuntu XFCE is sok lenne ilyen gépnek memóriaigény szempontjából.



2022. júl. 24. 13:57
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Az aztali környezet mindenképpen Xfce, Openbox, Lxde legyen ezeknek kicsi a memóriaigénye a disztró lehet akármi. Ha egy windows 7-es megy 2gb ram-al meg 2 magos intel procival (ilyenben cseréltem 1 hete HDD-t) akkor a linux simán repül rajta.
2022. júl. 24. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
87%
A gond az, hogy bár megoldhatod, hogy maga a kernel, az ablakkezelő rendszer ( [link] ), vagy egyes alkalmazói szoftverek kevesebbet fogyasszanak, mint az átlag társaik (teszem azt vim-et használsz Visual Studio Code helyett); viszont a modern szoftverek - mint például egy webböngésző (Firefox, Brave, Chromium,...) - illetve a nagy felbontású audiovizuális tartalmak, vagy a szkriptekkel terhelt weboldalak megkérik a maguk erőforrását.
2022. júl. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
A gyenge hardvert nem tudod oprendszerrel kikompenzálni, tökmindegy milyen korszerű linuxot teszel rá az akkor is 20 éves marad a maga korlátaival..
2022. júl. 24. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

1-es vagyok.

Esetleg még nagyban segítene az is, ha mondjuk egy 4-8 gigás swap partíciót is létrehoznál ez kicsit tehermentesíti a RAM memóriát.

2022. júl. 24. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%
Jó lesz jobb esetben 110-150MB/sec-kel swapolni, attól hasítani fog a rendszer :D
2022. júl. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
32 bites linuxot keress (főleg ha a proci is az). Mint xfce is jó szerintem. Persze eleinte frissítgetni fog.
2022. júl. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
zorin os lite
2022. júl. 24. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Intel Celeron (1 magos), de a 64 bit-es operációs rendszer megy vele.
2022. júl. 24. 16:14
 9/13 anonim ***** válasza:
zorin os
2022. júl. 24. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Fejlesztik még? Rákeresve azt is találtam hogy 2023 áprilisig támogatott, vagy ez valami speciális alverzió?
2022. júl. 24. 18:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!