Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van lehetőség Windows 10...

Van lehetőség Windows 10 alatt Active Directory tartomány létrehozására/kezelésére?

Figyelt kérdés

Vagy ez kizárólag Windows Serveren lehetséges?

Ha csak serveren tudom, az vajon megoldható, hogy a Win 10-re feltelepítem VirtualBox-ba a servert, és úgy kezelném az AD-t?



2022. júl. 28. 14:26
 1/3 anonim ***** válasza:

"Van lehetőség Windows 10 alatt Active Directory tartomány létrehozására/kezelésére?"

Asztali Windowsos környezetben nem lehet tartományvezérlőt létesíteni:

[link]

ahhoz mindenképpen szerver kell.


"Ha csak serveren tudom, az vajon megoldható, hogy a Win 10-re feltelepítem VirtualBox-ba a servert, és úgy kezelném az AD-t?"

Persze, a Windows 10 hosztra feltelepített Virtualboxos vendég rendszerbe - legyen az Windows Server, vagy (Debian/Ubuntu Server...) Linux - lehet tartományvezérlőt rakni (Linux esetén ott van erre a Samba csomag).

2022. júl. 28. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, a Virtual Box-os megoldásnál igazából azon a részén ütköztem meg, hogy problémát fog-e okozni a többi gépnek az észlelése a hálózaton, de hátha nem akadok el :D
2022. júl. 29. 09:46
 3/3 anonim ***** válasza:

"azon a részén ütköztem meg, hogy problémát fog-e okozni a többi gépnek az észlelése a hálózaton"

Ha a virtuális gép bridged hálózati interfésszel:

[link]

rendelkezik, a többi fizikai gépnek nem lesz probléma a vendég rendszer elérése.

2022. júl. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!