Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok a terminálból...

Hogyan tudok a terminálból msi-t installálni, ami az interneten található?

Figyelt kérdés

Tehát van egy .MSI fájl az interneten mondjuk a [link] és ezt szeretném cmd-n keresztül a gépemre telepíteni mondjuk a C:\Program Files\Szoftver útvonalra.


Amit eddig a Google-ban találtam, scripteket akartak futtatni, nincs egyszerű Windows parancs erre?


2022. aug. 18. 21:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Miért muszáj parancssoron keresztül telepíteni? Dupla katt és kész. Vagy úgy nem működik, esetleg speciális okból kellene manuálisan telepíteni?
2022. aug. 18. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Értelme mondjuk nem sok van alap esetben.

2022. aug. 18. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Letölteni cmd-n keresztül nem tudod, esetleg ha keresel egy olyan programot, mint a curl vagy a wget.

Powershellben viszont már van wget (Invoke-WebRequest a teljes neve), azzal le tudod húzni.

Utána pedig a fentebb linkelt paranccsal tudod telepíteni:


msiexec.exe /i c:\setup.msi TARGETDIR="c:\result" /qb


De ha csak simán beírod paraméterek nélkül, hogy "msiexec", akkor kidobja a használható kapcsolókat.

2022. aug. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen, megvan az oka, hogy miért csak parancssoron tudom csinálni, nem jókedvemben választom a nehezebb utat. :) Köszi a válaszokat!
2022. aug. 19. 16:03
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Dehogy van oka..
2022. aug. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ha nem elég élénk a fantáziád, akkor az nem az én problémám.
2022. aug. 19. 17:47
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A nagyzolás nem ok.
2022. aug. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nem nagyzolok, csak nem szeretem, mikor kérdezek valamit, mert segítségre szorulok, és erre kétkedés a válasz. Nem tudom, hogy mi értelme van az ilyen kommunikációnak. Ha érdekel, hogy miért kérdezem azt amit, akkor ezt kérdezd vissza, de ne kétkedj. Valószínűleg az az ember, aki tisztában van a terminál, a scripttel, az .msi fogalmával, az fel tud pár kattintással telepíteni egy szoftvert a gépére és valószínűleg jó oka van rá, ha nem tudja ezt megcsinálni, csak parancssoron keresztül.
2022. aug. 19. 18:04
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Ha ennyire értenél hozzá, már rég leírtad volna mire kell ez a full felesleges bohóckodás (és megtaláltad volna magadtól a stackoverflow számtalan válaszát..)
2022. aug. 19. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Nem vagyok guru, de egy szoftvert egy átlagos felhasználó is fel tud telepíteni a gépére.
2022. aug. 19. 18:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!