Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan telepíthetek Pendrive-r...

Hogyan telepíthetek Pendrive-ról XP-t a laptopomra?

Figyelt kérdés

Sziasztok, a kérdésem egyszerű, csak a megvalósítás hiányzik :)

A laptop-om optikai meghajtója rossz, így lemezről nem tudok rá telepíteni operációs rendszert. Beállítottam BIOS-ba, hogy USB-ről is lehessen boot-olni, hogy megpróbáljam így telepíteni a gépemet. Viszont problémába ütköztem: a Pendrive-nak is van "autorun" fájlja és a telepítendő XP-nek is. Értelemszerűen nem tudom felülírni semmilyen módon a Pendrive-on alapból rajta lévő autorun fájlt. Próbálkoztam hogy létrehozok egy "root" nevű mappát és belerakom az OPrendszert, de így sem ment, az volt a válasz hogy nem találja azt. Valakinek lenne ötlete, hogyan lehetne mégis telepítenem a gépemet adathordozóról? Előre is köszönöm annak aki segít. Sziasztok


2010. szept. 25. 15:47
 1/6 bp1985 ***** válasza:
Bootolossá kell tenni a pendrive-t. Pontosan én sem tudom, de google-n keresztül keresgélj fórumokat. Azt tudom, hogy 4 gigásnál nagyobb pendrive-val gondok lehetnek.
2010. szept. 25. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 P.O.C. ***** válasza:

Pontosan milyen pen drive ez? Vannak ilyen U3 szabványúak, amik gyárilag portable cuccokat tartalmaznak. Sajna a sima formázás ritkán használ, viszont pen drive gyártójának honlapján lenni kell speciális eltávolító programnak.

Ha nincs, guglizz rá erre: "u3 remove" vagy ilyesmi.


Ha nem sikerül próbálkozz sima (U3 nélküli) pen drive -al.


A Windows XP -t számos progival rávarázsolhatod a kedvencem a Novicorp WinToFlash:

[link]

Leírás:

[link]

2010. szept. 25. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy sima mezei Kingston Pendrive DT100-as (DataTraveler...nagyon kreatív neve van :D ). Semmi extra :)
2010. szept. 25. 16:53
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Hát akkor sajna valami vírus garázdálkodik a gépeden, ami autorun.inf fájlt hoz létre a cserélhető meghajtókon.

Volt már dolgom ilyennel (a neve most nem ugrik be, mert több vírus is van, ami ilyeneket csinál).

2010. szept. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Hálisten semmi problem nem volt. Keresgélés és ezernyi zanza-oldal elolvasáa után rátaláltam a megfelelő leírásra :)
2010. szept. 27. 08:49
 6/6 P.O.C. ***** válasza:
És mi volt a megoldás?
2010. szept. 27. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!