Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik linux rendszer lenne...

Melyik linux rendszer lenne érdemes felraknom?

Figyelt kérdés
Adott egy régi laptop (i7 620m, 4GB ram, ssd, integrált vga) most win10 van rajta de nem igazán vagyok megelégedve a rendszer sebességével, bővíteni nem lehet a laptopot, így gondoltam kipróbálnám a linuxot, méghozzá a zorin os-t, ezt ajánlották.
2022. szept. 10. 09:20
 1/8 Pelenkásfiú ***** válasza:
59%
Nem ismerem a Zorint, de Ubuntu alapú és egyre népszerűbb, valamint azt írják, hogy "with a simplified desktop experience that takes the best from Windows, macOS, and Gnome", szóval hajrá!
2022. szept. 10. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
64%
Nekem hasonlóan régi laptopon a Linux Mint Cinnamon tetszik a leginkább. Ennek a kezelőfelülete is hasonlít a Windowséra, és magyar nyelvű.
2022. szept. 10. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A klasszikus Ubuntu vagy Debian szerintem megfelel. Bár csodát ezektől se várj, annyiban jobbak, hogy nem eszik meg alapjáraton annyi memóriát mint a Windows, így több marad a programoknak, ezáltal a böngésző nem fog egy-két tabtól is hátast dobni. De olyat ne várj tőle, hogy a háttérben van 4 tab ami dolgozik is, tehát nem inaktív, közben meg egy ötödiken böngészel, ez ugyanúgy lassú lesz mint Windows alatt.
2022. szept. 10. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Nekem 2. generációs i5-ös laptopomon Kubuntu fut. Én meg vagyok vele elégedve.
2022. szept. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
16%
Nekem az <a href="https://ubuntu-mate.org">Ubuntu MATE</a> vált be a legjobban, de az <a href="https://elementary.io">ElementaryOS</a> is nagyon jó.
2022. szept. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
47%
Bocsi #5 miatt, azt hittem, rendereli a HTML-t.
2022. szept. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 SIDLER22 ***** válasza:
Próbáld ki a Manjarot KDE felülettel.
2022. szept. 13. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Valami olyat válassz, amihez van Xfce, Lxde vagy Lxqt asztali környezet, mert azok kifejezetten gyengébb hardverekre valók. Pl Linux Mint vagy Zorin Xfce változata (Zorinnál a Lite edition), vagy Xubuntu, Lubuntu.
2022. szept. 15. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!