Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudom fizikailag...

Hogyan tudom fizikailag kivitelezni ezeket a kártyákat?

Figyelt kérdés

Páromnak szeretnék évfordulónkra kártyákat ajándékozni. Mindegyiken különböző írások lesznek, (okok, amiért szeretem) a kártyák hátuljai viszont egyformák lennének. Magam szeretném a designt készíteni. Erre a célra pont jó is lenne a névjegykártya sablon mérete, a névjegykártyára vonatkozó nyomtatási kritériumoknak megfelelően ki is tudom ezeket majd nyomtattatni.


A kivitelezésben viszont elvesztem. Adobe Illustratort tervezek használni. A nyomtatós cég az oldalán azt írta, PDF fileban kell küldeni a nyomtatnivalót, E-mailben viszont azt írták nekem, hogy PNG, JPG vagy TIFF. Melyiket érdemes választanom?


Hogyan tudom megvalósítani, hogy különböző kártyáim legyenek nyomtatásra készen, ugyanolyan hátoldallal? Minden kártyának külön filet kellene készítenem, mellé beillesztve a hátoldali elképzelésemet? Vagy egy nagy képre ráhelyezem az összeset, és egy képként kellene elküldeni, ők pedig nyomtatják és vágják?



2022. szept. 23. 21:59
 1/4 Z003 válasza:
100%

Hát ez nagyon függ attól, hogy akiknél nyomtatsz hogy kezelik a dolgokat. Így nehéz konkrét választ adni mivel mindenhol máshogy csinálják a dolgokat.

Megkéne kérdezned hogy, hogy kérik általában az elejét és a hátoldalt külön fájlban kell megadni. De ha megcsinálod az egyedi designokat és a külön hátoldalt, majd az e-mail-ben jelzed hogy az az adott fájl legyen mindegyik hátlapján, akkor valószínűleg megfogják érteni.


Azt is jó lenne tudni hogy, milyen méretű lapra nyomtatnak, feltételezem A4 majd az felvágják méretre. De így okozhat gondot az hogy a kép mérete nem megfelelő, így rosszul jön ki a minta. Gondolom nem fognak nagyon szórakozni hogy külön átméretezzék. Illetve az is lehet gond hogy egy lapra csak egy mintát nyomtatnak mert a fájlban is csak egy volt. Ezek persze csak akkor gondok ha A4-re nyomtatnak ha van direkt névjegykártya méretű papírjuk akkor ez nem gond. Ezt külön tisztázni kell a bolttal.


Valamint én nem használnék .jpg formátumot, mert az járhat a kép minőségének a romlásával. Bár ilyen kis képeknél ez elhanyagolható, de nem kerül semmibe .png-t vagy .tiff-t használni.

2022. szept. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Orbán Csaba Ferenc ***** válasza:
A nyomtatós cégek elsősorban a pdf. formátumot kedvelik, amit szerkeszteni se kelljen. Az első oldalra 10 db névjegyméretű oldalt, a másik oldalra ugyanannyi hátoldalt vágójelekkel ellátva felrakni, A4 méretben. Így nem kell szerkesztési munkadíjat sem fizetni, azonnal lehet készíteni megtekintésre egy mintapéldányt akár 300 g-os kartonra.
2022. szept. 24. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Vágójelet hogyan tudok rárakni? Azt is kérték, de még nem csináltam ilyesmit
2022. szept. 24. 08:59
 4/4 Z003 válasza:
Hát mit specifikálsz vágójelként? Mármint nincs direkt ilyen dolog, a legtöbb esetben elég egy vékony folyamatos, vagy szaggatott vonal vonal. Ha ráraksz egy olyat valószínűleg érteni fogják, de ez is olyan, hogy a hely specifikálja hogy, hogy kéri.
2022. szept. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!