Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Rufussal készítettem egy...

Rufussal készítettem egy bootolható Windows XP pendriveot, azonban az adott régi gépen nem akar indulni a telepítő, mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

Processzor: Intel Celeron D 346

RAM: 3 gb DDR2

HDD: Valami 40 gigás WD

Alaplap: HP OEM


A telepítőt Win 10 alatt csináltam Rufussal. Telepítendő gép USB-jébe bedugom, kiválasztom az USB-ről bootolást, majd semmi. Furcsa.



2022. okt. 9. 08:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
54%
Milyen beállításokat használtál Rufus-ban?
2022. okt. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
72%
Véletlenül nem UEFI módban írtad ki? Az XP azt még nem támogatja.
2022. okt. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Így írtam ki: [link]


Más partíciós sémát nem is engedett a Rufus. Nem értem. Beletettem egy SSD-t, amin Xubuntu volt, az érdekes módon megy rajta. Mondjuk a Firefox tetű lassúsággal nyílik meg rajta, a Cerka meg pörög, mint az állat. XD

2022. okt. 9. 08:28
 4/13 anonim ***** válasza:
Eleget vártál az indítás után? Lehet, hogy csak baromi lassan indul.
2022. okt. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
85%
Az XP még nem pendriveos telepítésre lett kitalálva, csak 3rd party módosított telepítővel működik. CD-re kell kiírni, arról biztos működni fog.
2022. okt. 9. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

#5


Megmondom őszintén ettől féltem, mert egy másik külföldi oldalon is ezt írták valakinek, hogy USB-ről nem fog menni, CD-t kell próbálni.

2022. okt. 9. 09:12
 7/13 A kérdező kommentje:
És ha a merevlemezre kiírom az XP-t egy másik gépen? Olyat lehet csinálni?
2022. okt. 9. 09:14
 8/13 A kérdező kommentje:
*nem kiírom, hanem telepítem
2022. okt. 9. 09:14
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha az is elég régi gép, úgy 2014-nél nem újabb, akkor lehet. Egyébként nem lesz hozzá XP-s SATA driver, így nem fogja látni a telepítő a háttértárat. Amúgy meg egy CD meghajtót szinte ingyen utánad hajítanak, a régi gépbe meg amúgyse árt, ha van, mert így tudsz például régi CD-s játékokkal játszani.
2022. okt. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Haburc ***** válasza:
Én anno emlékszem csináltam XP telepítőt pendrive-ra. Arra már nem emlékszem pontosan, hogy melyik programmal. Vagy a rufus régebbi verziójával, vagy a win to flash programmal. Valamelyikkel sikerült. Laptopra telepítettem kb 2008-as gép volt. Arra még ügyelni kell, hogy a BIOS-ba a bootsorrendnél az USB HDD legyen elől, a SATA konfigurációnál át kell állítani ACHI (vagy enached) módot compatibility (IDE) módban, mert nem támogatja a SATA-t, és kékhalálra fut. Így IDE módban kezeli a HDD-t.
2022. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!