Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Sok munkahelyen miért nincsene...

Sok munkahelyen miért nincsenek apple gépek amikor azok sokkal jobbak munkára, mint a windows?

Figyelt kérdés
2022. okt. 13. 11:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
91%
Pontosan milyen munkára is jobbak? Mellesleg sokkal drágábbak, és esetleg Windows-os egyedi szoftvert kell használni.
2022. okt. 13. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért mert sok helyen azt is meggondolják, hogy 50 vagy 60 ezres használt gépet vegyenek. Olyanban nem is gondolkodnak, hogy 3-400 ezret áldozzanak/fő
2022. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerkesztőségben dolgoztam (és egy kicsit még mindig), és vegyes környezetben. A Macintosh gépeken inkább a képfeldolgozás folyt, a tördelés Windows-on. Egyébként azóta változott a világ, de akkor teljesen igaz volt (és tk. ma is), hogy az IBM gépek semmivel sem olcsóbbak, és ezért kevés is van belőle. Ami olcsóbb, mint az Apple, az csak IBM-kompatibilis.


A kettősségnek megvolt a maga oka a szerkesztőségen belül, de ennek okait nem részletezném. Minden szoftver megvolt mindkét platformra, amit használtunk. A képfeldolgozáshoz használt monitorok egy olcsóbb autó árával vetekedtem (új, nem használt). A kalibrálásuk is több százezer forint volt.

2022. okt. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
87%
Mert nem jobbak.
2022. okt. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
87%
Azért mert nem jobbak. Lehet kép és fotószerkesztésre igen, ami a munkahelyek 0,1%-án kell. Egyébként ellátja ugyanazt a feladatot a felébe kerülő gép is.
2022. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
80%

Mert nem biztos, hogy a használandó programok elfutnak az Apple gépein.

Pl. A Robotzsaru, a rendőrség egyik szakrendszere esélytelen, hogy elmenjen rajta, mert nem arra lett tervezve.

2022. okt. 13. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
25%

5. Az eltérés jelentős azért, ha a felhasználó nem is érzékeli.

Macitoshon egy program telepítése tk., annyi, hogy felmásolod, és elindítod. Ha nem kell, simán törlöd. Legfeljebb marad egy aprócska kis fájl utána a beállításokkal, de senkit nem zavar. Nincs registry. Nem írja be magát ezer helyre. Ez csak e a sok közül. Csak gondosan tesztelt, próbán átesett teljes gépet lehet kapni. IBM-kompatibilisből meg rengeteg a Mekk Mesternek is jobban sikerülő tákolmány.

2022. okt. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
53%
#7 Munkahelyen nem tudom a programtelepítés kit érdekel, mikor azt az IT végzi, általában távolról deploy-olva az alkalmazásokat. winget óta pedig egy parancs bármit telepíteni vagy törölni. Igen van registry, amit szintén nem kell nézegetnie egy átlagfelhasználónak. És a munkahelyek sem Mekk Mester gépet vesznek, hanem ahogy mondtad, gondosan tesztelt, próbán átesett teljes gépet, úgynevezett Brandd gépet, többségében Dell vagy HP gépeket.
2022. okt. 13. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
73%
Mert nem jobbak munkára.
2022. okt. 13. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
36%

8. Én úgy látom, a válaszoló azzal kezdi, hogy a felhasználó nem érzékeli ezeket. Én eddig csak olyan helyen dolgoztam, ahol mi magunk telepítettük még a Windows-t is, és az összes programot. A karbantartás is ránk hárult.

A Mac-en soha nem volt semmi üzemzavar. 5 év alatt egyszer láttam bombát.

Win-nél kékhalál, lefagyás, összeomlás gyakori vendég volt. És nem azért, mert mit voltunk egyben a rendszergazda is.

2022. okt. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!