Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne Windows XP-t...

Hogyan lehetne Windows XP-t hivatalosan használni?

Figyelt kérdés

A vállalkozásomnak szeretnék egy raktárkezelő programot. A JutaSoft Raktár programját néztem ki, a demót ki is próbáltam. Ez azért jó, mert nem kell egeret használni, gyorsabb a munka vele.


Viszont Windows 7-en és 10-en csak kis ablakos formában fut, ami nagyon kényelmetlen, meg kicsik a betűk is. Windows XP-n viszont lehet teljes képernyőn is használni. Hogyan lehetne az XP-t használhatóan telepíteni? A raktár program gyártója telepíthet nekem XP-t?


2022. okt. 29. 23:39
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Virtuális gép pontosan erre a célra való.

Ha nincs GPU igénye az adott programnak tökéletesen fog futni.

2022. okt. 29. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
70%
Lehet célszerűbb volna korszerűbb programot keresni, ami újabb rendszereken is normálisan fut.
2022. okt. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

Win98 nem kéne..?

Hívd fel őket és érdeklődj a win10 kompatibilis szoftververzió iránt.. 😉

2022. okt. 30. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
76%

Az egyik megoldás ha asztalon jobb gomb > képernyő beállításokban lejjebb veszed a felbontást mondjuk 800x600-ra.

Másik, hogy jobbgombolsz a parancsikonjára > tulajdonságok > betűtípus fül és ott nagyobbra veszed a méretet.

2022. okt. 30. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 P.O.C. ***** válasza:
76%

Ez nem XP-s program. A kinézete alapján szerintem DOS -os. Tehát egy DOSBox -ban el kéne tudni futnia, ahol meg be tudsz állítani rendes teljes képernyős módot.

A DOSBox meg ingyenes, vállalkozások számára is.

https://www.youtube.com/watch?v=CJzZOVxhfuA

2022. okt. 30. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 CspCsj ***** válasza:

A készítő weboldalán írják, hogy a programnak legalább .NET v4.0 kell, szóval DOS alatt nem fog működni, - minimum XP kell.

[link]


Azonban szerintem legegyszerűbb a parancssor betűméretét növelni, - mivel parancssorban fut a program.

Ehhez az elindított program ablakának címsorán jobbegérgomb > Tulajdonságok > Betűtípus fül > Méret mezőben nagyobb számot választasz (vagy kézzel beírsz egy nem válaszható méretet) > OK (pár próbálkozás után meglesz, hogy mekkora kell a teljes képernyő kitöltéséhez)

Ha megvan, akkor ugyanitt a Tulajdonságok helyett az Alapértelmezéseknél állítsd be, hogy mindig ekkora mérettel induljon.

2022. okt. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

4-es vagyok.

Ez nem dos program csak ilyen a felülete. Én pedig arra válaszoltam, hogy Win 7 és 10 alatt ezt az ablakot hogyan lehet nagyobbra állítani a tartalmával együtt.

De ha kedves kérdező már eldöntötte, hogy Win XP kell neki akkor erre a leglegálisabb út egy eredeti dobozos Windows XP telepítő CD-t szerezni amiben a kulcs is benne van. Vaterán, jófogáson pár ezer Ft, de ha szerencséje van akkor esetleg otthon, ismerősi körben is talál egy ilyet.

2022. okt. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


A betűméret változtatásával próbálkoztam már, de ha teljes képernyőre nagyítok, akkor valamelyik széle lecsúszik.


A virtuális számítógépnek utána néztem, jó megoldás lenne, de sajnos nem tudom a legújabb VirtualBoxot telepíteni, mert hibaüzenetet ír ki, valamit még kellene pluszban telepíteni a gépre, de nem találom, amit kér.


Egy régebbi verzióval próbáltam létrehozni egy xp-t, de ott is hibaüzenetbe ütköztem, nem tudta elindítani a virtuális gépet.


Gondolom a gyártó nem foglalkozik ilyennel, tehát mindenképp nekem kellene megoldanom, hogy xp-n fusson a program.

2022. okt. 31. 19:54
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom miért akarsz olyan programhoz ragaszkodni, aminek a telepítése már ilyen problémákat okoz... de Te tudod. XP-re semmiképpen nem tennék semmit, ami egy vállalkozás kritikus pontja (Windows-ra sem szívesen, XP-re meg pláne nem), de ezt is Te tudod.


A szoftver leírásában ez áll: A program, a következő Windows verziók alatt működik: Win 7, Win 8, Win 10, Win 11 (a 32 és a 64 bites verzió is jó). Ebből operációs rendszer szintjén a Microsoft a 10-es és 11-es verziókat támogatja... Ha alatta lévőn használod, legyen nagyon jó mentésed. Ha a támogatottat használod, akkor is :-)


Ez azt jelenti a gyártó/forgalmazó nyelvén, hogy ha Te XP-n fogod használni, akkor ha valami gondod lesz vele és kiderül, hogy min fut, akkor - jogosan - széttárják a kezüket, hogy "jaaa, hogy XP-n? Azon nem megy." Azt viszont meg lehet érdeklődni tőlük, hogy tudnak-e arra tippet, hogy ezt hogy oldják meg, valószínűleg nem vagy egyedül a problémával (bár az, hogy ablakban fut, szerintem nem gáz).


A felületen fanyalgóknak: egy ilyen célszoftver célja nem az, hogy 800 javascripttel szuperreszponzív felületet adjon, ami esik-kel és kva lassú, hanem az, hogy baromi gyorsan egér nélkül gyorsan lehessen vele dolgozni. Ha pl. a pénztárgépek szoftvere a mai webes technológiának megfelelően lenne "korszerű", akkor a boltban megduplázódna a sorban állók száma nagyon gyorsan... :-)

2022. nov. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Ahogy írod, az egyszerűség és a gyorsaság lenne a cél. Azért gondolkodtam az XP-n, mert az is egy egyszerűbb rendszer, könnyebben kezelhető. Eredetileg olyan rendszert akartam, ahol csak a készletnyilvántartó fut, tehát induláskor rögtön az tölt be.


Viszont az internetes felületek is szükségesek lesznek az üzlethez így win 10-en a raktárprogram és a weboldalak is elérhetőek lesznek, nem kell két gépet a pultba tenni legalább.


Pont ma jártam egy olyan helyen, ahol hasonló típusú raktár program volt telepítve és XP-n futott a benti gépeken, de a kasszánál már win 10-en ment.


A válaszokból úgy látom, biztonságosabb, ha win 10-en használom és a betűméret állításával próbálom nagyítani.

2022. nov. 3. 20:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!