Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Írj programot, mely beolvas...

Írj programot, mely beolvas egy számot, és kiírja a prímszámokat eddig a számig!(Ezt, hogy lehet meg csinálni a nélkül, hogy a lista parancsot alkalmaznám, mivel azt még nem tanultuk´)?

Figyelt kérdés
A listázást én ugymond már ismerem mint command, de a tanár csak ugy fogadja el ha ciklussal csináljuk, viszont azzal szerintem nem lehet, és ha listázok nem fogadja el. Hogy lehet ezt meg csinálni?

#programozás #iskola #Python #ezegyszarfkivan
2022. okt. 31. 20:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Igen.
2022. okt. 31. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%

Mi az hogy szerinted nem lehet ciklussal? xd

A ciklus arra van kitalálva hogy végig megy egy tömbön és annak minden 'i' elemére végrehajt valamit. Ha már ez sem megy nem kell erőltetni a programozást.

2022. okt. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%
Segítek, a prímszám az, ami csak eggyel és önmagával osztható. Meg kell vizsgálni a beolvasott szám előtti összes számot (vagyis az 1-nél nagyobbakat), hogy prímszám-e.
2022. okt. 31. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
66%
Ez két egymásba ágyazott ciklussal megoldható. A külső ciklus végig megyen 1-től a beírt számig (itt legyen pl. i a ciklus változó), a belső meg szintén 1-től gyök(i)-ig és megnézi, hogy az adott szám prim szám-e.
2022. okt. 31. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 DK-s ***** válasza:
100%

Javaslom hogy az osztások végzésénél csak az éppen vizsgált szám gyökénél kisebb, prímszámokkal végezz osztást.


Ha egy szám összetett, akkor az azt jelenti, hogy valamely prímszám egész számú többszöröse. És a vizsgálatot elég a szám gyökéig végezni.

2022. nov. 1. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 zozo256 ***** válasza:

Végigmész 1-től az adott számig egy ciklusban, megállapítod, hogy az adott szám prím-e, és egyből ki is írod, ha az. Nincs szükség őket listában vagy egyéb adatstrukturában tárolni, ha többet úgysem lesz rájuk szükséged, hiszen csak egyszer ki kell őket írni, és ennyi a feladat.

Ezzel megválaszoltam a kérdést?

2022. nov. 2. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
19%

Pythonban nem vagyok jártas, de én két egymásba ágyazott ciklus helyett külön metódusba tennim a prím vizsgálatot.


Első körben megviszgálnám, hogy egyáltalán 1-nél nagyobb-e. Majd egyenlő-e 2-val, majd azt, hogy kettővel oszthatóe.

Aztán ez következne:


int boundary = (int)Math.Floor(Math.Sqrt(number));


for (int i = 3; i <= boundary; i += 2)

{

if (number % i == 0)

return false;

}


Sorry, az C#, de a logika ugyanaz.

2022. nov. 4. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 DK-s ***** válasza:

#7-nek:


Most íjam le én is, IS-Basicban?


Ha nem ismered a kérdéses programnyelvet, akkor legközelebb csak elvi tanácsot adj. Ennek így semmi értelme nem volt, ha a kérdező nem ismeri a C#-t.

2022. nov. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

#8!


Úgy scripteltem Pythonban régen, hogy még nem is hallottam a nyelvről.

De fogd fel pszeudo kódnak és akkor nincs vele semmi gond. Ha a kérdező értelmesebb nálad, akkor ő így fogja fel és pillanatok alatt átültetni Pythonba.

Nem a szintatktika a lényeg, hanem a logika. A C# nem egy asm...

2022. nov. 5. 04:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 DK-s ***** válasza:
9%

#9-nek:


Most magadat becsülöd túl, engem becsülsz alá, vagy csak dobálózol a szakkifejezésekkel hogy okosnak tűnj?


Maradjunk annyiban hogy három különböző, egymástól szintatikában és logikában is eltérő programnyelvet tanultam, "bónusznak" pedig assembly programozást is. Azon belül pedig assembler nélkül is tudok gépi kóddal programozni, az értékek direkt módú beírásával a memória-címekre.


Te scriptelsz Pyton-ban, és pedig módosítom egy hexa-editorral. Kicsit elnézted, hogy "hányas a kabát". Engem oktatsz egy program struktúrája, és a szintaxisa közötti összefüggésről?


Pff. Ez fájt.

2022. nov. 5. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!