Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Windowsom tartósan...

Ha a Windowsom tartósan aktiválva van, akkor már soha többet nem kell ezzel foglalkoznom?

Figyelt kérdés

Most vettem egy használt irodai pc-t és a CMD-ben beírtam ezt: slmgr -xpr.

Azt írta ki, hogy tartósan aktiválva van a Windows.

Na most akkor, ha én letöltöm a microsoft oldaláról az .iso képfájlt és újratelepítem, akkor már nem is fogja kérni az aktiválókulcsot?


Ja és most Windows 10 Home van rajta. Akkor csak Home-ot tudok rá tenni vagy esetleg Pro verziót is?



2022. dec. 29. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg csak home-ot telepíthetsz úgy, hogy aktiválva legyen. De lehet működik pro val is. Ezt úgy fogod megtudni, ha felrakod.

De vehetsz kulcsot is, ha másnem.

2022. dec. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ha a mostani HDD-t SSD-re cserélem akkor elveszhet ez az aktivált windows?
2022. dec. 29. 11:32
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
Nem veszted el, az aktivált státusz alaplaphoz kötött, amíg azt nem cseréled korlátlanul újratelepíthető a Windows. Ha a géppel jött a Windows, az alaplapba van égetve a kulcs, a telepítő ezt kiolvassa és nem is kéri be tőled. Ha nem, akkor meg kell adnod a telepítés megfelelő lépésekor a kulcsot. Ebből kiderül a verzió és fel se fogja adni a választás lehetőségét, egyből a kulcsnak megfelelőt telepíti. Amennyiben viszont illegális módon van aktiválva (ha irodai gép volt erre kicsi az esély), az aktivált státusz elvész.
2022. dec. 29. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szuper! Köszi a gyors választ.

Egyébként most nézem, hogy a gépházon egy matricán rajta van a termékkulcs.

Igaz még a jó öreg Vista verzióhoz. De gondolom ezzel a 10-et is aktiválni lehet, ha kéri.

2022. dec. 29. 11:46
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha soha többé nem veszel új gépet (alaplapot) akkor nem kell ezzel foglalkoznod.
2022. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Na egy kis update...


Újraraktam a Windowst.

A telepítésnél kérte a termékkulcsot, beírtam, ami a matricán volt, de azt nem fogadta el, szóval rányomtam a "nincs termékkulcsom" gombra.

Minden szépen lefutott, amikor kész lett bementem a beállításokba és azt írja, hogy "digitális licensszel aktiválták". Tényleg alaplaphoz kötött a dolog. Szóval nincs gond.

Köszi a segítséget.


Még egy olyan kérdésem volna, hogy SSD-re cseréltem a HDD-t és arra raktam fel az oprendszert. Például, ha egy pendrive-ot ki akarok adni a tálcán, akkor ott megjenik az SSD, mint eszköz. Persze kiadni nem lehet, de mégis valamiért ott van.

Ez miért lehet?

2022. dec. 29. 20:40
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt jelenti hogy a sata hot plug képes azaz menet közben lehet feldugni lehúzni sata lemezeket ugyanúgy mint usb esetén.

Némely alaplapnál ez portonként szabályozható. Szerintem hasznos funkció.

2022. dec. 29. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!