Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hányas osztályzatot adnál a...

Hányas osztályzatot adnál a Windows 11-re?

Figyelt kérdés

2022. dec. 31. 18:50
1 2 3
 11/23 P.O.C. ***** válasza:
70%
#10: És ez mindig el van játszva. Régebb óta figyelem. Mikor a Windows XP megjelent az volt aktuálisan a szar a Windows 98 az Isten, mikor a Vista megjelent az volt a szar, a Windows XP az Isten. Ha a Windows 7 megjent azzal már kezdtek megbékélni, pedig csak egy Vista SP2 volt más bőrrel gyakorlatilag, most meg meddig húzzák egyesek a lejárt Windows 7 -el esetleg az XP -vel, mert miden utána következő szerintük szar. Tök mindegy csak ellentmondhassanak valaminek, ahelyett hogy magukban vagy gépükben keressék a hibát.
2023. jan. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim válasza:
85%
A hiba bennem van nem vitás sajnos ez a f@s hozzánőtt az életmhez, és semmit nem tudok tenni ellene, csak szívni a fogamat, mikor megint lassan gyilkolni kezd. Frissít baromságokat, "rendet rak" krvra senki nem kérte rá! Amúgy MCP voltam, vagy vagyok, Isten se tudja, de nem is érdekel. Ha tökösebb lettem volna Ubuntut használnék..
2023. jan. 1. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
85%

Most komolyan?

Az iskolában ha valamit másról másolnak le, az élből elégtelen. Márpedig itt nyúltak egy kicsit az Apple-től, nyúltak egy kicsit a KDE-től, és még így is sikerült mindkettőnél gyengébb produktumot összehozni.

2023. jan. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
A GUI kb. a jéghegy csúcsa. Egyébként eddig meg az volt a baj, hogy primitív, most meg "lemásolták" azt a hatalmas innovációt, hogy az ikonok középen vannak alapesetben. A KDE fejlesztői aztán igazán kreatívak, sosem loptak senkitől, mi?
2023. jan. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
91%

#11 "azzal már kezdtek megbékélni"

Igen, az a baj, hogy csak megbékélnek vele. És muszájból használják, mert a MS nem ad alternatívát, az emberek pszichés MS-függése pedig nagyobb annál, mint hogy bármi mást kipróbáljanak.

Egyébként sántít az érvelésed. Az XP-t a felhasználók elsöprő többsége éljenezve várta. Az OSR2-re váltás sem váltott ki felháborodást. Sőt, a Win98 sem. Mert sikerült a rendszereket (majdnem) minden szempontból az előbbinél jobbra megcsinálni. Sőt, ha valakinek nagyon hiányzott a régi felület, kicsit ugyan sutácskán, de még a Programkezelőt is visszaállíthatta. De a felület kényelmesebb lett, látványosabban testreszabhatóbb volt, mint pl. a 10-é, és az újítások tényleg újítások voltak. Megjelent az OpenGL meg a DirectX, a 256, vagy még több szín (jellemzően akkoriban 32k vagy 64k volt), a nagyobb partícióméret az addigi max. 2 GB helyett.

Az XP kezdetén az volt a probléma, hogy sok mindennel nem volt kompatibilis. Ami egy elbénázott döntés volt a MS-tól. Aztán persze idővel belenyugodtak az emberek, meg sok gyártó eleve kiadta az XP-kompatibilissé tett szoftverét. De igazán az SP2-nél lett kedvelt és kiforrott az XP. Az volt az, ami aztán tarolt. Az XP-nek megmaradt a testreszabhatósága, kapott kompatibilitási módot (igaz, azért távolról sem volt tökéletes, de az eredetileg inkompatibilis programok 80%-át futásra lehetett bírni), még a régi felületet is vissza lehetett állítani, ha valakinek az hiányzott (vagy ha spórolni akart az erőforrásokkal). Lett használható rendszervisszaállítás, meg persze egy csomó apróság.

A Vista tényleg nem keltett túl nagy tetszést, leginkább azért, mert nagyon komoly gondjai voltak a kompatibilitással, és mert irdatlan erőforrásigénye volt. (Már a tervezéskor elszúrta a MS, meg félúton újraírták, mert eredetileg tök mást terveztek, de ez már más téma.) Szóval a problémák része ugyanaz volt, mint a 11-nél. Csak azért ott még ha volt is hátralépés, nagyrészt előremutató fejlesztések voltak. Igen, a 7 valóban egy kicsit megmókolt Vista. Csak eltelt az alatt pár év, és szép lassan kikoptak azok a szoftverek, amik inkompatibilisek voltak, a hardverek pedig fejlődtek annyit, hogy már ne okozzon nehézséget a futtatása. Szóval ebben részben igazad van, hogy kb. ugyanazt a rendszert egyszer utálták, másszor meg szerették. (Bár közel sem annyira, mint az XP-t.) Csak az érvelésed sántít. Ugyanis mint írtam, azért szerették a 7-et, és nem annyira a Vistát, mert közben változtak a körülmények. És ami az egyik helyzetben hátrányos, az másik helyzetben már közel sem annyira. De azért emlékszem, hogy a 7 érája alatt is elég sokan még XP-t használtak. Szóval azért annyira mégsem volt imádott, átütő siker.

Aztán jött a 8. Nos, nem tudom, hányan szerették, én összesen egyetlen emberről tudok az ismerettségi körömben, meg egyről, aki a 8.1-et kedveli, bár ő most nagyon kacérkodik a Linux Mint gondolatával. Itt már nem csak puszta "újtól való félelem, és a megszokáshoz való ragaszkodás" volt a probléma, hanem az, hogy "fejlesztés" címén több dolgot bénázott el a Ms, mint amennyi hasznos újdonságot bevezetett. (Tényleg... mik is voltak a Win8 hasznos újdonságai?) Aztán jött a 8.1-es ámokfutás, amivel próbálták kicsit a 8-as bukását korrigálni, de valahogy nem ismétlődött meg az, ami a Vista - Win7 esetében. Vajon miért??

Aztán meg jött a 10. Most tegyük félre azt, hogy a Microsoft még számolni sem tud, és mint tudjuk, a 10 lesz az utolsó Windows... de ez is megérne egy misét. A fő problémák azok voltak, hogy:

- Minden eddiginél testreszabhatatlanabb. Oké, hogy pl. '93-ban azért nem lehetett a végletekig mókolni egy rendszert. Igazából a modern számítástechnika még csak akkor bontogatta a szárnyait. De hogy 2015-ben talán még rosszabb volt a helyzet? Többször feltettem már a költői kérdést: tényleg 2015-ben, a 21. század második évtizedében (sőt, már a harmadikban is) ott tartunk, hogy pár magát indokolatlanul magas szintre felnyaló fejes dönti el, hogy hogy nézzen ki a rendszerünk? Abszurd.

- Instabil. Persze, gondolom, nálad minden tökéletes. De pl. egy áramszünet képes nagyon könnyen tönkrevágni a rendszert. És van, hogy csak az újratelepítés segít. Ugyanezt pl. XP-nél ha akartad, is rohadt nehéz volt előidézni.

- Az egész egy bloatware. Más szoftvernél ha olyan spyware-kódokat tartalmaz, mint a Win10, már rég potenciálisan kártékony szoftvernek minősítenék.

- Indokolatlanul sok erőforrást igényel.

- Meg persze a fejlesztése és használata következetlen, mintha nem lenne egy koncepció, csak épp, ahogy kedvük tartja, hozzányúlogatnak. Kifejezetten cuki, amikor adott frissítés "újdonságai" nagyrészt abból állnak, hogy mit törölnek, vagy tiltanak le a rendszerben.

- És hát a frissítések. Láttam már nem kevés gépet, aminél kisebb-nagyobb problémákat okzott. Pl. "elfelejtette" az egeret, és/vagy a billentyúzetet, nem volt hajlandó onnantól a DHCP szervertől IP-t kapni, stb.

A 11 problémái meg eleve ott kezdődnek, hogy mókolás nélkül a potenciális felhasználók háromnegyede vehet új gépet. Éljen a spórolás, és a környezetvédelem!


"ök mindegy csak ellentmondhassanak valaminek, ahelyett hogy magukban vagy gépükben keressék a hibát."

Az ugye meg sem fordult a kicsiny kis buksidban, hogy talán azért, mert nem magukban, vagy a gépükben van a hiba?

Miért van az, hogy ez a jelenség csak Windows-felhasználók körében ölt számottevő mértéket? Miért nem látom ugyanezt Apple-felhasználóknál? Vagy például Linuxosoknál? Talán mert ezeknél a rendszereknél már rég megoldották azokat a problémákat, amiket a Microsoftnak 30 év alatt sem sikerült.

2023. jan. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
46%
Aki fikázza a Windows 11-et és a Microsoft ígéretét is, miszerint a 10 lesz az utolsó, az belegondolt abba, hogy ha nem külön adták volna ki a két rendszert, akkor most neki sem lenne választása, hogy mit használ? Iskolapéldája, amikor gyűlöletből próbál valaki érvelni, minden logikát nélkülözve.
2023. jan. 1. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
41%
Azért a W10 erőforrás-igényességét én cáfolnám, és nem abból indulnék ki, hogy 8-16GB memória 70-80%-on van, mert 4-nél is ez a helyzet, és tökéletesen használható.
2023. jan. 1. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 rewqrewqrewq válasza:
85%
Majd 5 év múlva kell osztályozni amikor kijön rá a 120. javítás
2023. jan. 1. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
0%
Megy a levesbe a 2000, Vista és a 8 mellé... Ez már bevett szokás náluk, hogy minden második oprendszer amit megszeretnek az emberek, amik köztük vannak meg mondjuk úgy nem lesznek épp sikeresek.
2023. jan. 1. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
79%

"Ha a Windows 7 megjent azzal már kezdtek megbékélni, pedig csak egy Vista SP2 volt más bőrrel gyakorlatilag, most meg meddig húzzák egyesek a lejárt Windows 7 -el"


Talán a Win 7 lehetett a Microsoft utolsó terméke, ami nincs tele kémprogramokkal és valamennyire elfogadható szinten van.


De nézzük is:

Egy alap Win 10 telepítésnél is "trükköznöd" kell, ha nem akarsz Microsoft fiókot. Az alapból feltelepített programok száma is jócskán megnőtt, amelyek a háttérben futnak és használják feleslegesen az erőforrásokat.

A start menüről nem is beszélve, ami tele van kéretlen szeméttel mint Candy Crush és társai. Aztán ott az Edge böngésző. Nagyon erőlködik a Microsoft a böngésző téren is, de a Chrome-ot csak nem sikerül nekik utolérni. Alapból saját motorra építették az Edge-t is, de mivel senki nem használta, áttértek ugyanarra a motorra amit a Chrome is használ, így már valamennyire elfogadható szinten lett. Az meg külön vicc, hogy annyira a rendszer részét képezi az Edge, hogyha eltávolítod a Windows más részei egyszerűen összeomlanak. Aztán ott a keresés, ami iszonyat lassú és az interneten kezd el neked keresni Edge segítségével. Komolyan, hogy lehet egy egyszerű keresést is ennyire haszontalanná tenni? Egy programot akarok megkeresni, erre internetes találatokat dob fel.

Lehetne sorolni napestig. Vannak egész terjedelmes listák a neten is róla.


Erre itt a Windows 11 ami még inkább korlátoz. Már ha jól tudom a "trükközést" is kivették. Kötelező Microsoft fiók ha Home-ot használsz. Az alapértelmezett Edge böngésző leváltását is elég körülményessé tették. Start menü tele szeméttel, Widget menü még több szemét. Több errőforrást használ, a Microsoft "kémkedése" még inkább előtérbe került. Szeretnék a felhasználót bezárni ebbe a Microsoft környezetbe. Használj Edge böngészőt, legyen MS fiókod, a fájlokat tárold nálunk a OneDrive-on, a munkahelyi kommunikációd is nálunk (Teams) és sorolhatnám.


Lassan erre is érvényes a vicc:

A Microsoft feltesz egy álláshirdetést. Ez áll benne:

Önéletrajzot nem kérünk, hiszen minden adatunk megvan rólad.

2023. jan. 4. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!