Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Virtuális gép: mappa megosztás...

Virtuális gép: mappa megosztása a vendég és gazda OS közt hogyan?

Figyelt kérdés

Virtuális gép (vmWare) esetén hogyan lehet mappát megosztani, amely mappát a vendég operációs rendszer (Windows 10) lát, tud olvasni és írni is?

Régebben ezzel kapcsolatosan sokat keresgéltem fórumokon, sok lépést próbáltam ki, nem sikerült.

vmWare esetén a virtuális gépnél a hálózati beállítás NAT, próbáltam más hálózati beállítást is, hiába.

Telepítéskor a virtuális gép hálózati kártyáját más hálózati szegmensbe tette: megosztás esetén nem tudom lehet -e ez probléma.

Például a gépek 192.168.1.xxx tartományban vannak, a virtuális gép hálózati kártyája pedig 192.168.56.1 címet kapott.

Van egy ilyen kártya is:

Ethernet adapter VMware Network Adapter VMnet1:


Connection-specific DNS Suffix . :

Link-local IPv6 Address . . . . . : fe80::4b63:6c86:d40d:ed1d%10

IPv4 Address. . . . . . . . . . . : 192.168.231.1


Aki csinált már ilyet, tud segíteni hogy pár lépéssel megoldjam ezt?



2023. jan. 5. 16:14
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Pedig más hálózat típussal mennie kéne. Melyiket nézted? Bridged vagy Host-only? A ping program tesztelted mind a két irányba a kapcsolatot? IP címet kapott a virtuális gép?
2023. jan. 5. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

IP címet kapott a virtuális gép, ping-re reagál.

Mindkét módban néztem.

Próbáltam manuálisan, "hálózati meghajtóként felcsatolni", de úgy se látta soha.

2023. jan. 5. 16:45
 3/21 anonim ***** válasza:

A gazdagépen megosztottad a mappát? Elképzelhető, hogy a tűzfal akadályozza meg

Vagyis, most a windows beépített mappa megosztásról beszélünk?

2023. jan. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Igen, ott próbáltam, a tulajdonságok, megosztás lapfülön.

Az az érdekes, hogy (például) a "Nyilvános" mappámat még telefonról is látom Wi-Fi-n keresztül, tudok bele fájlokat tenni a telefonról (a virtuális gépen a vendég rendszer ezt se látja)

2023. jan. 5. 16:57
 5/21 anonim ***** válasza:
Egyszerűbb lenne a VB beépített könytármegosztását használnod. Ha nem win és nem linux valamelyik os (így nem telepíthető az addon), csak akkor hálózati könyvtármegosztás, de ekkor a VB ben kapcsold ki a virtuális NAT-ot és ugyanúgy mintha egy másik gép lenne a lanon..
2023. jan. 5. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

VirtualBox-ra gondolsz? Én vmWare-t használok, a VirtualBox-ot nem tudtam megszokni. :(

Ha teljesen másra gondolsz akkor elnézést.

2023. jan. 5. 17:10
 7/21 anonim ***** válasza:

Jaj, bocsánat, nemis figyeltem..

De gondolom annak is van hasonló funkciója.

2023. jan. 5. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

A player-t eléggé korlátozzák mert ingyenes, hasonló funkciót találtam a beállításokban, bekapcsoltam de úgy tűnik hiába :(

A vendég gépen: \\192.168.1.22\Users\Public" se akar működni, nem találja meg, hibát ír.

Az IP címre vagy gépnévre történő ping működik.

2023. jan. 5. 17:39
 9/21 anonim ***** válasza:
Milyen hibát ír ki?
2023. jan. 5. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Ha más más alhálón vannak (1 vs 56 vs 231) akkor nem is fognak.. 😊
2023. jan. 5. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!