Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a Total Commanderben...

Ha a Total Commanderben átnevezek vagy törlök egy fájlt, vissza lehet vonni a műveletet valahogy?

Figyelt kérdés
Itt sajnos nem működik a ctrl+z kombó, de más módszer van?

2023. jan. 12. 23:53
 1/7 anonim ***** válasza:
76%

Ha átnevezted nevezd vissza.

Ha a kukába törölted egy kattintással visszaállíthatod.

2023. jan. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy tegyük fel véletlen nevezetem át, és rengeteg fájl között kéne megtalálnom azt az egyet, vagy véletlen töröltem ki és a lomtárban rengeteg fájl közül kéne kikeresnek azt az 1 visszaállítandót. El tudom fogadni, ha nincs egy ilyen opcionális, gyors ctrl+z parancs, de ha mégis van valami hasonlóra lehetőség, érdekelne mindenképpen!
2023. jan. 13. 00:58
 3/7 anonim ***** válasza:
92%

Lomtárban a fileok a törlés dátuma szerint sorbarendezhetők, az utoljára törölt az amit keresel.

Átnevezettet hogy találsz meg a tömegben? Úgy hogy (részben) emlékszel rá mire nevezted át. :)

2023. jan. 13. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem csak tömeges átnevezésnél (Ctrl+M kombináció) lehet visszavonni a parancsot.
2023. jan. 13. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És tényleg sorba lehet rendezni a törölt fájlokat a lomtárban... :D Ha én ezt eddig tudtam volna :D Köszönöm! Ez az infó a jövőben nagy segítség lesz nekem. Átnevezésnél olyan problémám volt, hogy véletlenül átneveztem egy fájlt részben, és nem tudtam mi volt az eredeti neve. Ha valaki tud valami megoldást ezzel kapcsolatban azt szívesen várom! A nagyobbik gondom viszont megoldódott, az sajna rendszeres, hogy ki-ki törlök 1-1 fájlt véletlen :S Szóval köszönöm mégegyszer!
2023. jan. 13. 02:24
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Total Commanderben be lehet kapcsolni a naplózást (Beállítások, Napló fájl). Alapból Temp-be tenné, javaslom tedd máshová. Ha átnevezel egy fájlt az áthelyezésként megjelenik a logban előző és új nevével, pl:


2023.01.13 08:26:17: Áthelyezés: c:\Users\XXX\Downloads\reginev.pdf -> c:\Users\XXX\Downloads\ujnev.pdf

2023. jan. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Fúh nagyon szépen köszönöm!!

Először azt hittem nekem nincs ilyen, szóval leírom picit részletesebben ahogy én megtaláltam:

Beállítások/Általános beállítások/Napló fájl/Napló fájl készítését bepipálom, majd módosítottam egy mappanevet, hogy kerüljön valami a naplófájlba

Ezután a Total Commander elérési útvonal mezőjébe beírtam: %TEMP%

Aztán kikerestem ott totalcmd.log-ot és megnyitva azt, az előző mappanév módosítást már valóban naplózta.


Köszönöm szépen mégegyszer mindannyiótoknak, nagyon sokat segítettetek! ^^

2023. jan. 16. 09:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!