Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Egy programozó bootcamp...

Egy programozó bootcamp elvégzésénél hátrányba vagyok sima érettségivel egy olyannal szemben akinek van matematikai vagy mérnök diplomája? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Érettségim van, 23 éves vagyok. Érettségizés után úgy élem az életem hogy ausztriába járok évente fix 6 hónapot melózni ősszel és télen, nyáron pedig a Balatonon szoktam melót vállalni. Reál tárgyakból jó voltam mindig. Úgy volt hogy megyek egyetemre, csak jött ez az alkalom, 1 max 2 évet akartam egyetem előtt kímélni, aztán most már 4. éve íg élnek.


Egyetemet már nem feltétlen szeretnék, néztem pár programozó bootcamet a progmasterst és a codecoolt néztemcelső sorban az állásgaranciás képzéseket.


Olvasgattam a témával kapcsolatban. Amitől a legjobban félek a témába hogy azt olvastam sok helyen hogy programozónak jó ha van mérnökinfós végzettség.

A másik gyakran működő dolog hogy valakinek van matematikai vagy mérnök diplomája, pl. Gépészmérnök BSc vagy alkalmazott mechanika BSc, és van pár év munkatapasztalatuk már. Ilyenkor ez jobb pont a cégeknél hogy van egy komol diploma pár év tapasztalattal, és utána vált szakmát, mint az én esetem. Ha csak egy sima érettségivel van?


Igaz ez?

Előnyeben vannak velem szemben a matematikus vagy mérnök diplomával, munkatapasztalattal rendelkező 30 év körüli pályaváltók?

Ha igen miért?

Vagy ez nem igaz?


2023. febr. 7. 20:59
 1/2 A kérdező kommentje:
Bocsi elég sok hibát tettem a kérdésbe telefonon, plusz pár szót át is írt, de remélem érthető a kérdés.
2023. febr. 7. 21:02
 2/2 anonim ***** válasza:

"programozónak jó ha van mérnökinfós végzettség."

ez így ilyen formában nem igaz. Van ismerősöm óvodapedagógus végzettséggel, megcsinált egy programozó tanfolyamot, érdekli és szereti is, azóta egy ngy szoftvercégnél junior vagy medior fejlesztő

2023. febr. 8. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!