Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Létezik olyan képzés, amik...

Létezik olyan képzés, amik elvégzését követően számítógépre ((vagy telefonra)) játékokat, társasjátékokat (akár bonyolultakat) tudok létrehozni?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor mely(ek) az(ok) és mikor indul(nak)?

2020. szept. 30. 14:23
 1/7 anonim ***** válasza:
96%
Úgy abban a formában ahogy te elképzeled nem.
2020. szept. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%

1-est tudom megerősíteni.

Az alapokat talán megtanulod, de rengeteget kell magadtól is foglalkozni a dologgal.

2020. szept. 30. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

Néhány éve a debreceni egyetem indított játékfejlesztésre kihegyezett kurzusokat. Hogy most is létezik-e még ilyen, azt nem tudom.


"A legjobb junior fejlesztőkből játékfejlesztők is válhatnak. Ez az a terület, ahol a legjobban kell tudni programozni, ismerni kell a leghatékonyabb algoritmusokat, és gyakran nagyon gépközeli programozásra is szükség van, hogy a játék szaggatás nélkül fusson a kicsit korosabb asztali gépeken, vagy mobileszközökön is. A játékfejlesztés ritkán egyéni feladat, általában kisebb-nagyobb csoportban történik, ahol a programozókon kívül játéktervezők, grafikusok, zeneszerzők, helyszín/szint-tervezők és játéktesztelők is dolgoznak.


Napjainkban igen divatosak a kódoló képzések, ahol az egyetemi képzés idejének töredéke alatt informatikai álláshoz juttatják a jelentkezőket. Úgy gondolom, hogy a célirányos képzésből az elméleti alapozás marad ki, ami pedig gátja lehet a továbbfejlődésnek, azaz valaki könnyen beragadhat a junior fejlesztő munkakörbe."

2020. szept. 30. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
45%

"Napjainkban igen divatosak a kódoló képzések, ahol az egyetemi képzés idejének töredéke alatt informatikai álláshoz juttatják a jelentkezőket. Úgy gondolom, hogy a célirányos képzésből az elméleti alapozás marad ki, ami pedig gátja lehet a továbbfejlődésnek, azaz valaki könnyen beragadhat a junior fejlesztő munkakörbe."


Ez úgy hülyeség ahogy van. Elméleti tudás nélkül senki nem lesz programozó, az pedig hogy egyetemi rész töredéke alatt megszerzett tudással álláshoz jutnak, hm.. hát nem is tudom. A programozás pont nem az amit pár hónap alatt meg lehet tanulni.

2020. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"egyetemi rész töredéke alatt megszerzett tudással álláshoz jutnak"


Erre ismerek egy példát a személyes ismeretségemben.

2020. szept. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
#5 és mit csinál az illető?
2020. szept. 30. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%

"Ez úgy hülyeség ahogy van. Elméleti tudás nélkül senki nem lesz programozó, az pedig hogy egyetemi rész töredéke alatt megszerzett tudással álláshoz jutnak, hm.. hát nem is tudom. A programozás pont nem az amit pár hónap alatt meg lehet tanulni."


Ebben én veled tökéletesen egyetértek, én is az egyetem honlapjáról idéztem a sorokat.


A kérdezőnek:

Akármelyik egyetem/főiskola alkalmas szakának elvégzése után képessé válsz játékprogramok fejlesztésére. Akik hivatásszerűen ezt művelik, azok sem kaptak speciális képzést. Speciális ismereteket ugyan igényel ez a terület, de azokat el lehet sajátítani önképzés keretein belül is.

2020. szept. 30. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!