Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha a cégnek van asztali...

Ha a cégnek van asztali Outlook-ja, akkor én a saját email cimemmel hogy tudok belépni a webes felületen?

Figyelt kérdés
Állítólag csak asztali verzió van, webes nincs. Ilyen létezik?

2023. febr. 21. 21:19
 1/4 stefan88 ***** válasza:

A "saját" mit takar?

Ha outlook akkor én MS exchange-re gondolok. Ott lehet teljesen belső használat is. Viszont MS Exchange 2010 óta a minimum a webes felület, az admin rendszer is arra épül. Szóval 90%, hogy van webes (OWA/ECP) felület. Kivéve ha ezt direkt nem tiltották, pl az activesync, owa és társai belépését. Létezni létezhet,hogy nem tudsz így belépni, elég agresszív céges policy lehet de van is értelme.


Az meg, hogy nyilt webről nem tudsz belépni céges hálózatba, az megint más kérdés. Sokszor nem is kell és sokszor nem is "szabad".


Az O365 megint más kérdés...

2023. febr. 21. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Úgy értem hogy saját, hogy amit a cégtől kaptam email azaz céges emaillel.

Az Outlook céges gépen csak asztali felületen megnyithato, viszont mások mondták hogy saját telefonra nekik feltették, de az IT-s kolléga akit kértem hogy a céges gépen lépjen már be nekem a webes outlookba (mert az számomra átláthatatóbb), azt mondta hogy webes nincs.

Ami nekem nagyon fura, ha van telefonra, akkor egyértelműnek tűnik, hogy webes is van.

2023. febr. 21. 22:37
 3/4 stefan88 ***** válasza:

Nem feltétlenül van így.


Próbálom elmagyarázni. Ha telefonra van is app és active sync (ez kell hogy bejelentkezz pl android outlook app-al) akkor ha gáz van lehet törölni a telefon tartalmát is akár távolról. Viszont webes owa felületen nincs ilyen lehetőség (meg active sync-el meg lehet határozni feltételeket, mint telefon password policy). Szóval simán lehet, hogy a céged tiltotta mindenkinél az owa (outlook web app) bejelentkezést és csak az active sync megoldást preferálta.


Szóval ha elméletileg (és gyakorlatilag?) lehetséges lenne, nem biztos hogy engedélyezett is. Ezt cége válogatja. Egyértelmű válasz nincs, hogy nálatok épp miért nincs webes. A feltevés jogos, kb együtt szokott járni de cége válogatja, hogy mit enged és mit nem.

2023. febr. 21. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg az IT részleg illetékesét. De nem biztos hogy van ilyenre nálatok lehetőség.
2023. febr. 21. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!