Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lenne rá vállalkozó? Hogy...

Lenne rá vállalkozó? Hogy lehet ezt megvalósítani?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Remélem jó helyre írtam, semmi közöm az informatikáhiz, viszont van egy ötletem, ami szerintem hiánypótló lenne. Én megcsinálni nem tudom, a pénz keresési lehetőség sem érdekel, de nagyon szívesen használnék egy ilyen appot, ezért köszönöm ha hozzáértő segít és elolvassa.



Egy olyan naptár jellegű appot szeretnék, amit aki letölt tud szerkeszteni. Legyen egy állandó, de szintén szerkeszthető adatbázisa helyeknek( vár, arborétum, túraútvonal stb, ki mit gondol fontosnak) Bele lehessen írni eseményeket, rendezvényeket, ezekről legyen értesítés, lehessen bejelölni magunknak, hogy hova mennénk el. Ezeknek lehessen beírni bizonyos adatokat, egy adatlapot szerű kérdőív vigye be a lehetőségeket:

Ár

Wc

Étkezési lehetőség

Nyitvatartás

Kutyabarát

Gyerekbarát

Babakocsival végigjárható

Kültéri/Beltéri

Értékelés

Helyszín


Arra gondoltam az adatbázist is a felhasználó hozná létre, aki amit fontosnak tart felteheti szintén ilyen "adatlapot" kitöltve.


Androidra szeretném ha elkészülne.


Az applikáció célja, hogy motiválja a fiatalokat, családokat, kisgyerekeseket, és kutyásokat, hogy együtt fedezzék fel az országot, kiránduljanak, legyenek együtt.


Sokszor szembesülök azzal, hogy egy friss gyerekes család, vagy akinek kutyusa van nem mer elindulni sehova, mert akadályokba ütközik, vagy amikor már az adott helyen van szembesül a problémával, hogy nem lehet bemenni babakocsival, nem látják szívesen a kutyákat és akkor már nem tudnak mit csinálni. Azt szeretném ha lelkes, segítőkész emberek hoznák létre az app adatbázisát saját tapasztalataik alapján.


Ha valaki lát ebben fantáziát, keressen fel!


Köszönettel: Veres-Jankovics Bianka


E-mail: veresjankovicsbianka@gmail.com



2023. márc. 9. 21:44
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, kedves Bianka, hogy senki nem készít manapság csak úgy hobbiból komolyabb Android appokat, mert egy ilyen app elkészítése nem kevés idő, energia és szívás. És hiába is készíti el az ember, a kutya se fogja megtalálni, ha nem költesz egy rakat pénzt reklámra. Kisebb trükkökkel össze lehet szedni pár száz letöltőt, de az megint csak valakinek az idejét fogja felemészteni, tehát végső soron az is költség.


Maga az ötlet egyébként nem rossz, és lehet, hogy találsz is valakit, aki elkészíti neked, de az a valaki valószínűleg egy nagyon kezdő fejlesztő lesz, akinek mindenképp kell néhány referencia.


Esetleg ha találsz egy nagyon lelkes Android fejlesztőt, bár ezt eléggé nehezen tudom elképzelni. Az Android nem az a platform, amire csak úgy lelkesedésből fejlesztget az ember.

2023. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Illetve az jutott még eszembe, hogy esetleg olyasvalakit találhatsz, aki lát benne üzleti lehetőséget. De ezzel meg az a baj, hogy nagyon el tudja vinni a dolgot olyan irányba, hogy csak a reklám meg a bevétel lesz a fontos, és a végén egy nagy reklámfelület lesz az egész.
2023. márc. 9. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Csatlakozom az előttem szólóhoz. Rengeteg meló, és teljesen lutri, mert nem tudni mekkora a valós "piaca" ennek (hányan töltenék le, és hasznalnák érdemben), ebbe pedig elég kevesen ugranak bele csak úgy puszta jóakaratból.


Szerintem keress fel végzős mérnökinfós csoportokat facebookon, hátha elkel az ötlet, mint diplomamunka. :)

2023. márc. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Maga az ötlet nem rossz. Mi is mindenhova igyekszünk magunkkal vinni a kutyust amikor kirándulunk és jó lenne egy ilyen adatbázis.

Ellenben szoftverfejlesztőként pontosan tudom azt is, hogy mennyi munka egy ilyet létrehozni és üzemeltetni.

Még ha esetleg hobbiból meg is csinálja az ember, egy ilyen app simán 3-400 munkaóra, tehát lassan fog elkészülni és marketingre, reklámra akkor is milliókat kellene költeni, különben a kutya se szerez róla tudomást, márpedig akkor nincs értelme az egésznek, mert nem lesz, aki bővítse az adatbázist. Üzleti megtérülés nélkül pedig senki nem fog ennyi pénzt rááldozni, még ha a munkaidőt rá is szánná.


Inkább a Google térképen érdemes nézni a kommenteket és véleményeket, ott elég gyakran megemlítik, hogy pl kutya vagy gyerekbarát-e a hely, meg lehet kérdezni is a helyi idegenvezetőktől.

2023. márc. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Google Maps-ben és OpensStreetMap-ben is lehet saját térképet készíteni, amiben ezeket a helyeket meg lehet jelölni és utána megosztva láthatja mindenki. Akár szerkeszthetik is, de azzal számolni kell, hogy moderáció nélkül előbb-utóbb megjelennek a trollok is és kamu információkat fognak felvinni.
2023. márc. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!