Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Elvégeztem egy Masszázstanfoly...

Elvégeztem egy Masszázstanfolyamot, nem OKJ-s, de otthon szeretnék vendégeket fogadni. Hogyan tudnám ezt szabályosan megvalósítani? Nem szeretnék vállalkozó lenni, főállásom van. Milyen bejelentési, ügyintézési feladatom van?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 20:16
 1/9 anonim ***** válasza:
33%

Adóhivatalban meg kéne kérdezni, hogy ilyen esetben ez a tevékenység végezhető-e úgy, hogy csak egy adószámot kérsz rá, mert nem akarsz vállalkozó lenni. Elméletileg - főleg, hogy van főállásod - megoldható.

Ha megoldható, akkor kérni kell erre a tevékenységre egy adószámot az adóhatóságtól, amelynek birtokában tudsz vásárolni számla- és nyugtatömböt a nyomtatványboltban.

Innentől kezdve hivatalosan is dolgozhatsz masszázsként otthon, és negyedévente adóelőleget kell fizetned az államnak, majd év végén bevallani az ebből származó jövedelmedet a többivel együtt. Dióhéjban ennyi a dolgod.

2013. márc. 5. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az első hülyeséget írt... Mi az, hogy kérsz egy adószámot, és annyi? Ez nem őstermelői tevékenység...


Hogy lehetne már kereskedelmi tevékenységet végezni magánszemélyként? Sehogy. Tudtommal. Valamilyen vállalkozói forma kell. Egyébként mivel van főállásod, nem is értem, miért nem akarsz vállalkozó lenni? Hiszen nem kell járulékot fizetned magad után. Viszont elszámolhatsz majd sok mindent. (Tény, hogy adózni így is fogsz, mint a bakatiszt.)


De amúgy meg nem értem, otthonodban mit vacakolsz? Ki a fene tudja meg? Ha törvényesen akarod, akkor meg a kereseted fele repül is az államhoz! (Ha csak nem ügyeskedsz) A döntés a tied :)

2013. márc. 5. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%

Kedves Utolsó!

Áruld már el nekem, hogy egy masszírozó mióta végez kereskedelmi tevékenységet?

Nem minden tevékenységre kell vállalkozást alapítani, ez egy nagy tévedés. Vannak olyanok, amelyeket külön adószám "kiváltásával" lehet végezni. Mivel azzal nem vagyok tisztában, hogy mit lehet kizárólag vállalkozói igazolvány birtokában végezni, ezért írtam, hogy meg kell kérdezni az adóhatóságtól, hogy sima adószám kiváltásával lehet-e.

Úgyhogy csak szerinted írtam hülyeséget, szerintem meg nem...

2013. márc. 6. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szerintem továbbra is hülyeséget írtál. Minden kereskedelmi tev., amit üzletszerűen, jövedelemszerzési céllal csinálnak. Hogy ad számlát? Mit pecsétel rá? Honnan lesz pecsétje? Ráadásul, ha a masszőr nem vállalkozás köteles, akkor a fogorvos miért igen? A pék miért igen? A kőműves miért igen? Megfogok lepődni, ha ezt csinálhatná vállalkozói nélkül.
2013. márc. 6. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kötekedő!


1.) A számlára nem kell pecsét! Hanem aláírás kell rá. Ha van pecséted, lepecsételed, ha nincs, akkor nem.

Egy adószámos magánszemélynek nem kötelező pecsétnek lennie, ettől még számlát tud kiállítani, sőt köteles is!

Én sem pecsételem a számláimat már évtizedek óta.


2.) A kereskedelem az nem itt kezdődik. Te összekevered a szezont a fazonnal. Ez maximum gazdasági tevékenység lehet, de kereskedelem az nem.


3.) Az orvos azért köteles vállalkozóival végezni a tevékenységét, mert külön törvény írja elő. Valamint "fő" megélhetési forrása általában.


4.) Viszont vannak olyan tevékenységek, amelyre nem kell vállalkozást alapítani. Pld. bérbeadó, könyvvizsgálói tevékenység, képviselői tevékenység, tanár magánóra tartása (korrepetálás pénzért), különböző szakértői munkák, még akkor is, ha nem hiszed el.


Én nem állítottam, hogy nem kell hozzá vállalkozói, hanem azt mondtam, hogy meg kell érdeklődni az adóhatóságtól, hogy ebben az esetben, ilyen felállással csak egyéni vállalkozóként végezheti a masszírozást, vagy elég rá csak egy adószámot kiváltani, mert nem szeretné vállalkozóként végezni.


Ha lennél kedves, és elhesegetnéd a mérget a szemed elől, és figyelmesen elolvasnád, amit írok, azért hálás lennék.

2013. márc. 7. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Hát kíváncsi leszek, ha visszaír a kérdező. Amúgy amiket felsoroltál mind speciálisak. A masszírozást nem tekintem annak, ahogy a kozmetikust vagy fodrászt sem...


Őstermelő pl. nem is tud számlát sem adni, ha veszel tőle valamit, neked kell rendelkezned egy "számlát helyettesítő akármivel", amit átadsz az őstermelőnek, és az kitölti. De ő nem ad neked semmit. Tudom, hogy vannak kivételek, de azokat nyilván okkal határozták meg. Magántanár is, nyilván nem fog erre vállalkozást alapítani, inkább feketézik. (Gondolom, ez az oka.) De hogy lenne különbség egy fodrász vagy egy masszőr között, azt nem hinném...


Amúgy írtam, lehet, nincs igazam, de nekem logikátlan, hogy a masszőrnek nem kell vállalkozói, a fodrásznak, kozmetikusnak stb. meg igen...

2013. márc. 7. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én vagyok a kérdező,még nem tudtam utánajárni,de köszönöm a véleményeket.Az első válaszadó véleménye közelít ahhoz amit én is hallottam,hogy Az APEH-től kell kikérni adószámot és a többi jövedelemhez csapva kell róla adózni.Olyan jogszabályról tudok,de csak homályosan,ami 2-3 éve jelent meg,hogy az otthon végezhető ilyesfajta tevékenységekre kedvezményes adó van és más kategóriába tartoznak.Ilyen a pálinkafőzés,babysitterkedés,házi süti sütése pénzért másoknak stb.és lehet hogy ez a masszőrködés is.Az hogy otthon mit vacakolok vele,ki tudja meg?Kedves második kommentelő,nem hallottál te még olyat hogy az adóellenőr próbamasszőrködésre fekszik be,hogy feketén dolgozol-e vagy sem.Vagy szóltak olyanról is a hírek,hogy legénybúcsúra fogadtak fel sexi lányokat táncolni,akiket feketén fizettek ki,pechjükre adós csajok voltak és még sorolhatnám.Ki merné megkockáztatni?Jövő héten megírom a hivatalos tutit és köszönöm a hozzászólásokat
2013. márc. 7. 17:52
 8/9 anonim ***** válasza:
Hogyan tudod, hogy NAV-os lehet az illető? Úgy, hogy mindig ketten van! :) NAV-os soha nem lehet egyedül. Tehát, ha otthon csinálod, sose fogadj egyszerre két embert! Nem tudnak lebuktatni! (Mindig kell, hogy legyen tanúja. Azért van ketten.)
2013. márc. 10. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Én manikűr műkörömépítő okj-s vagyok,5 perccel ezelőtt hívtam a N.A.V-ot pont ugyanezért.Az okmányirodát javasolták,ahol megmondják,milyen tevékenységre lehet kérni adószámot,és a nav-nál kell kikérni.Ott helyben a nav-nál kapsz egy igazolást is ,amivel tudsz vásárolni számla,vagy nyugtatömböt,és mehet a menet.Ennél frissebb infó nem létezik :)
2015. nov. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!