Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen programmal nyomulnak?

Milyen programmal nyomulnak?

Figyelt kérdés

Arra lennék kiváncsi, hogy amit közzé tesznek a youtube-on, azokat a videókat mivel készítik és effektezik?

Némelyik videóban nagyon jópofa dolgok vannak. Én is ilyet szeretnék a videóimba, de nem ismerem csak a VirtualDUB-ot, abban meg korlátozott az effektek száma és komolyabbak nincsenek is.

Szóval?



2023. márc. 29. 13:28
 1/8 anonim ***** válasza:
61%
Biztos sokfélével. Ha Mac-en készül, akkor valószínűleg a Final Cut Pro, Windows-on nem tudom, pl. Adobe Premiere Pro.
2023. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
82%
A 2 tucat videószerkesztő közül valamelyikkel.
2023. márc. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%

Rengeteg van, de tényleg rengeteg. A VEGAS Pro-n át, az Adobe Premier pro-n keresztül, egészen az ingyenes megoldásokig, Kdenlive, Avidemux. Mac-en pedig a Finalcut.

De ez csak néhány program, van több kevésbé ismert is, amik nagyon jók.

2023. márc. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, főleg az utolsónak a /tartalmas/ választ.

Azt el is felejtettem írni, hogy windows-ra kellene és ha lehet, ne kerüljön pénzbe, mert nem professzionális felhasználó vagyok.

2023. márc. 29. 14:04
 5/8 anonim ***** válasza:
Nyilván az ingyenes szerkesztők sokkal szegényebb hatásokkal, filterekkel, pluginokkal vannak felszerelve, mint a fizetősök. Szóval ingyenesnél nem is nagyon lesz amiben profi hatások vannak. Fizetősöknél is rengeteg csomagot külön kell még pluszban megvenni.
2023. márc. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Igen? Na ez érdekes. Kicsit le is lombozódtam.

Mert alapvetően a vágáshoz nekem megfelel a VirtualDUB is, ami csábított, az éppen ezek a hatások, effektek.

2023. márc. 29. 14:44
 7/8 anonim ***** válasza:
Openshot jó ingyenes választás
2023. márc. 29. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Windowson a Final Cut-ot nem tudod használni, mert az csak Apple rendszeren használható.

Adobe Premiere Pro a legelterjedtebb videó szerkesztő, effektezésre az Adobe AfterEffects-et használják, ami egy külön program, amiért külön kell fizetned. Mindkettőnek elég borsos az ára, viszont a legtöbben ezeket használják, így a legtöbb letölthető plugin, kiegészítő és tananyag is ezekhez létezik.


A Blackmagic Davinci Resolve ingyenesen letölthető professzionális szerkesztő program, ami szinte mindent tud, mint az Adobe Premiere és After Effects, így végtelen lehetőségeket kínál és ehhez is egyre több plugin és tananyag elérhető.

(Az ingyenes változat nem használ hardveres gyorsítást, nem kezel 4K feletti felbontású anyagokat és néhány egyéb funkció, mint pl. több felhasználós közös munka le vannak benne tiltva, csak a fizetős változatban hozzáférhetők, de nekem még soha nem hiányzott a fizetős studio változat, pedig munkára használom.)


A komolyabb effekteket viszont nem úgy kínálja egyik program sem, hogy "itt legyen egy ilyen menő effekt" és már ott is van.


Minden komoly effektet úgy építenek fel a program által kínált elemi lehetőségekből bonyolultan összerakva. Aztán ezeket a felépített megoldásokat sokan árulják is plugin formájában - mert ha már valaki dolgozik vele, hogy megcsinálja, akkor miért adná csak úgy oda ingyen? Létezhetnek ingyen elérhető megoldások is, de azok általában jóval szerényebbek. Létezik szinte korlátlan számú oktató videó is, hogy miket hogyan tudsz megvalósítani.


Létezik egy csomó egyszerűbb, amatőr videó szerkesztő program is, amikbe csomó féle effekt sablon be van építve, de pont azért, mert ezek egyszerűsített, könnyen használható megoldást akarnak, ezért ezek az effektek elég sablonosak is szoktak lenni.

2023. ápr. 1. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!