Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudok 2D vagy esetleg...

Hogyan tudok 2D vagy esetleg realisztikus 3D animációt készíteni szinte nulla rajzolási tudással?

Figyelt kérdés
Nem tudok rajzolni, de láttam hogy vannak ehhez programok. Nem számít ha fizetős, úgyse veszem meg. Néztem Adobe Character Animator-t, de az nem nagyon jött be, bár nem láttam róla sok videót. Garry's Mod meg nem túl élethű. Blenderen gondolkoztam, vagy Adobe Animator-ön, de nem tudom hogy abban lehet-e olyat csinálni, hogy a karakteremnek a testrészeit mozgatni, illetve, hogy Adobe Animator-ben hogy vannak a keyframe-ek.

2023. ápr. 7. 22:54
 1/7 anonim ***** válasza:
76%
A rajztudás hiányától függetlenül sehogy.
2023. ápr. 7. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%

"Blenderen gondolkoztam... ...de nem tudom hogy abban lehet-e olyat csinálni, hogy a karakteremnek a testrészeit mozgatni"

Ez megoldható az ingyenes nyílt forrású Blender segítségével is

[link]

amit keresel azt úgy hívják, hogy csontozás (bone rigging).


"realisztikus 3D animációt készíteni szinte nulla rajzolási tudással?"

Nem feltétlen "rajzolni" (értsd: kézzel, papíron) kell tudni - bár sokat segít - hanem kell lennie egy "vizuális látásmódodnak". Hogy aztán azt hogyan vitelezed ki a számítógépen - például összevadászod az Interneten, vagy extrém esetben akár procedurálisan, "leprogramozva" generálod az objektumokat, a textúrákat, stb.. - az már más kérdés.

2023. ápr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2023. ápr. 7. 23:54
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Rajzolni én sem nagyon tudok, de blenderben elég jó karaktereket meg objektumokat tudok létrehozni, szóval neked is ajánlom:)


Lehet benne karaktereket is mozgatni, vannak olyan rövid animációs filmek is, amik csak blenderben készültek:)


Én nagyon szeretem, nekem is a célom majd saját kisfilm létrehozása, csak ugye egyedül elég nehéz, mert túl sok mindenhez kell érteni hozzá benne, pl. modellezés, retopology, UV-zás, textúrázás, riggelés, animáció, utómunka ha nem vagy elégedett pl a színekkel.

De jó móka, szóval hajrá:D

2023. ápr. 8. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :) Esetleg ezeket meg lehet csinálni 2D-s animációval is?
2023. ápr. 8. 12:38
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen, Blenderben van lehetőség 2D animációt is létrehozni, sőt, tudod ugyanígy csontokkal mozgatni a karaktereket, így nem kell minden képkockát megrajzolnod, ami jelentősen fel tudja gyorsítani a folyamatokat.
2023. ápr. 8. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm :)
2023. ápr. 8. 14:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!