Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hol érdemes Telegramos csalást...

Hol érdemes Telegramos csalást bejelenteni?

Figyelt kérdés
Egy kis háttérsztori a kérdéshez...pár napja jött egy hirdetés, hogy bot segítségével lehet pénzt keresni tiktok videókat megnézve. A telegramra vezetett a hivatkozás, ahonnan egy csatornára lettem átirányítva. "A pénz energiája". Fekete Bálint 'világszinten elismert bróker' hirdeti szolgáltatásait. Részletesen fel van vezetve minden, úgy van építve a csatorna hogy "bizonyítékokat" is kapjál ami persze csak az átverés része. Jönnek a képernyőfotók az elégedett ügyfelekkel folytatott beszélgetéseiről, sokszor a teljes nevük is látszik, persze közösségi oldalakon senkiről semmit nem találni, mint ahogy Fekete Bálint brókerről sem. Többnek megkíséreltem írni, pár óra után jöttek válaszok, olyan stílusban mintha fordítóval írták volna. Egy - az ő és csapata által kifejlesztett - kriptobotot reklámoz, amivel fix 7-15 millió Ft-hoz juthatsz pár óra leforgása alatt. A keresett összeg természetesen az általad befektett pénzmennyiségtől függ. Szépen végigkövettem az eseményeket, egyértelmű csalás az egész. Mivel ez bűncselekménynek számít, jelenteném valahol, hová érdemes? (A Telegramon kívül.)

2023. jún. 13. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Naponta tobb ilyen van, nemtudsz mit kezdeni vele
2023. jún. 13. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Van ez forex, tőzsde, krém, potencianövelő, cukor gyógyszer, 800 forintos Samsung csomag vagy Lego, ingyen IPhone, stb változatban is. Mindenki szarik rá, facen is állandóan jelentem ezeket és azt írják vissza hogy nem sérti a Facebook szabályait. Bezzeg ha megosztok olyat ami rossz színben tünteti fel a liberalizmust egyből jön a tiltás xD
2023. jún. 14. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:
Basszameg ugyan ebbe futottam bele, te mennyit fizettél nekik?
2023. júl. 19. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Csak az illető neve Farkas Bodor
2023. júl. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
Szintén így jártam, ugyanez a sztori, szerintem ugyanarról a személyről van szó csak több nevet használ. Tudtatok tenni valamit? Én is jelenteném.
2023. júl. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én nem fizettem neki semmit, részletesen kérdezgettem a dologról, de amikor specifikusabb kérdést tettem fel neki, azonnal lejött hogy bot generálja a válaszokat a személyes profiljánál. Azon kívül hogy egyfolytában jelentgettem őt a Telegramnak, mást nem tudtam tenni, de egy-két hete letörölték őt csalásért. De ahogy itt írjátok, ez fut tovább más név alatt, biztosan valami szervezett csapat van mögötte. Annyi ilyen van, vigyázzatok még ha extra hitelesnek is tűnik. Utána kell mindig olvasni, pl. a csalók első nagy lebuktató jele ha fix összeget ígér ésatöbbi...
2023. aug. 9. 15:35
 7/8 anonim ***** válasza:
Én most a napokban futottam bele egy ilyen hirdetésbe. Kíváncsiságból rákattintottam. Egy "pénz széle" nevű Telegram csatornára irányított, ahol egy @GusztavKatona felhasználónevű tag osztja az észt. Persze hamar kibukik, hogy kripto "befektetésre" akar rávenni és pár tízezer forintból milliókat kereshetsz a módszerével. Teljesen nyilvánvaló, hogy átverés az egész. Lehet, hogy ugyanaz, akivel már itt többen találkoztak csak más néven. Ezek ellen nem tudsz mit tenni. Jelentgetheted őket, lehet tiltják is, de aztán újra felbukkannak más néven...
nov. 23. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Sziasztok, én is találkoztam vele a napokban Telegramon! Nálam a név Vince Kelemen és a "Siker ragyogása" az oldala. Már 1.3k a tagok száma, szóval sokan belelépnek. A módszer hasonló mint több Gy.K-s posztban olvasható. Instáról jön fel a hírdetés, 350 Ft ha megnézel egy videót, itt főleg ilyen táncos videók voltak. Majd még többet ad a szponzor ha csatlakozol az oldalára. Ott aztán kezdődik a hülyítés, de nagyon komolyan, videókat tesz közzé, sportautó mellől beszél Dubaiból, van egy csomó mellékszereplő, egy csaj akit vacsizni visz, majd reggel együtt kelnek. Aztán jön a story, hogy egy fickót kiraboltak, de ő mivel gazdag bróker segít neki, úgy hogy megmutatja hogy hogyan lehet az ő Kripto botjával pár óra alatt, 28ezer forintból majd 8 Misit csinálni. Ja és közben megy hogy ki is sorsol 8milliót azok közzül akik írnak neki privátban. Majd beindul a buli, teszi sorra fel hogy már milyen sokan fektettek be 30-40-50 ezret és a bankszámla kivonat is ott van mindenkinek ott áll a 8-10-15 millió a szamláján, meg hogy miket vettek a pénzből. Nagyon remélem hogy csak kevesen dőlnek be neki, mert annyira látszik hogy kamu az egész, van pár videó nyertesekről is, de annyira gyenge ahogy olvassák az odaadott szöveget! Mikor én is először láttam jözttem ide megnézni, hogy mások írtak-e már erről a csalásról, és bizony sokan, csak mindig más néven szédít a fickó, de nem csodálom ha sokan belefutnak, mert elég komolyan van felépítve a csalás!
dec. 1. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!