Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor érdemes bejelenteni a...

Mikor érdemes bejelenteni a terhességet családi körben?

Figyelt kérdés
Ti mikor jelentettétek be pl szüleiteknek,családtagoknak hogy babát vártok? Ezzel is mindenki megvárja a szokásos 12.hetet?
2023. máj. 31. 14:31
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

A lombik miatt tudta a család, mikorra várható az eredmény. Sőt, úgy alakult, hogy tesztelésre a reprodukciós intézetbe apám vitt, amíg az éjszakás férjem itthon aludt, szóval apám, anyám meg a velük élő nagymamám is előbb tudta, mint a férjem.

Anyósomék, sógornőmék és húgomék is még aznap megtudták. Kérdezték, nem hazudhattunk.

Persze bennem volt a félsz, mi van, ha elveszítjük (nem így lett), de ez speciális helyzet.

Ha normál úton esem teherbe, valószínűleg kivárom a 12 hetet, de legalább a szívhangot.

2023. máj. 31. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez függ attól, mennyire szoros a kapcsolat. Nálunk volt olyan családtag, aki tudta, hogy szeretnénk, és tudom, hogy nem hozná fel, ha rosszul végződne a dolog. Meg nehezen tudok titkot tartani, én bevallom már a pozitív tesztnél kikiabáltam a boldogságomat.
2023. máj. 31. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a családommal nagyon szoros a kapcsolatom, a pozitív teszt után már elmondtuk nekik, hisz ha bármi történik a férjemet kívül rájuk tudtam volna támaszkodni, így felesleges lett volna titkolni. Sőt, nem is szerettem volna.

Férjem családjával és a bővebb ismerősökkel, családdal a 8. hét után közöltük.

2023. máj. 31. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
86%
Amikor érzitek. 😊
2023. máj. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Mi megvártuk a 12.heti uh eredményét.

Egyedül unokatestvérem tudta aki nézett nekem hcgt 5.héten.

De az is hozzátartozik hogy messze lakunk a szulöktől, nem kellett kulönösebben titkolni.

Mindkét oldalon első unoka és nem akaruk bogy bebeéljék magukat a pozitív tesztbe, aztán mégsem lesznek nagyszülők...

2023. máj. 31. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%

Én szüleimnek 7.héten, férjem szüleinek 10. héten.

Ezen a ponton már úgy voltunk, ha rosszul végződik akkor is elmondanánk nekik. Akinek jó kapcsolata van az anyjával az szerintem nem tudja előle eltitkolni, ha elvetél, egy ilyen esemény után szüksége van az embernek arra, hogy beszélhessen valakivel, és a férfiak nem elgek ehhez sajnos.

És ha a rossz hírt közölnénk, akkor a jót miért ne?

2023. máj. 31. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
30%
Amikor komfortosnak érzed, hogy a legbelsőbb ügyeidet másokkal megbeszéld. a többedik gyerekeimet egyre később mondtam el...
2023. máj. 31. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
A pozitív tesztnél a szűk család. Nem bírtam és nem is akartam magamban tartani. Ha baj van, akkor is ők támogatnak.
2023. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
A szüleinknek és tesóknak a szívhang után. Ekkor voltam 8hetes. Velük a rossz hírt is megosztanánk, mert nagyon közel állunk egymáshoz. A legközelebbi barátok tudták még. Mindenki más a 12.hetes genetikai uh után. Netre nem tettem ki...akkor se amikor megszületett.
2023. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét terhességemet tesóm és a felesége tudta először. Sógornőmnek azonnal küldtem a pozitív tesztet (amikor ő volt terhes, ő is küldte). Az én szüleimnek 3napon belül mondtuk mindkét terhességet. Anyósomnak a 12.hét után akartuk de a körülmények úgy hozták hogy első uh után elmondtuk, másodjára már direkt ugyanúgy első uh után. Sógornak, sógornőnek először 12.hét után, másodjára első uh után. Apósomnak mindkétszer 12.hét után de ő nem aktív része az életünknek. Mindenki másnak 12.hét után. A második terhességem idejére lett 1-2jó barátnőm, nekik a 10.héten elmondtam mert nem bírtam magamba tartani az örömömet.

Azért írom részletesen mert annyira attól függ, hogy kivel milyen kapcsolatban állsz... kivel tudnád megosztani a fájdalmadat is ha úgy adódik (ne legyen így!)..

2023. máj. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!