Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell telepíteni a win 10 ?

Hogyan kell telepíteni a win 10 ?

Figyelt kérdés
Asztali PC,a winyoja le van formázva,tehát üres.A win 10-et szeretném rátelepiteni.Az XP rendszerben ez nem jelentett gondot.Biosba átállitani a telepitőt használót aztán mehetett a DVD-ről majd a BIOSZt vissza állitani és ennyi.Viszont ezt az új rendszert már nem értem.Persze a többit se nagyon.Már mentettem el a googlról egy telepitő programot és le mentettem pendrájra / vagy hogy is kell leírni / és itt megakadtam.A telepitésre váró gépből kivettem a winyot,át tettem egy másik gépbe és rá telepitettem a telepitő programot majd vissza a gépbe és hajrá.Végül is elindul,pár százalékot feltölt majd kikapcsol.Vissza kapcvsoltam és újra kezdte a tőltést.Mindig tovább megy egy pár százaléklot és kezdődik minden elölről.Tudom, hátulról megyek mellbe, mit nem csinálok jól.
2023. júl. 19. 12:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Valamit nem jól csináltál.


A microsoft oldaláról le tidsz tölteni egy telepítő készítő alkalmazást, csinálsz egy telepítő pendriveot majd ugyanúgy feltelepíted róla, mint anno az XPt DVDről.


Minden ugyanaz csak a DVD helyett ma már pendriveot használunk.

2023. júl. 19. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
31%
Vidd el egy olyanhoz, aki rutinosabb ebben. Ő majd megcsinálja. Vagy egy szervizbe.
2023. júl. 19. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2 . Na ez az a válasz amire nincs szükségem.Gondolod ez amiről írkálsz ha számomra járható lenne akkor itt rontanám a levegőt?Kár volt a kérdésemre válaszólnod.
2023. júl. 19. 13:09
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Hát azt biztosan nem úgy kell, hogy egy másik gépbe elkezded, majd a cél gépbe folytatod. Ahol már így kell trükközni, azzal a géppel nagy gáz van hardverileg, vagy a BIOS jelszavas, amit nem lehet kiütni.


Az se mindegy milyen a számítógép. UEFI BIOS -os? Hagyományos BIOS -os? A telepítőt is annak megfelelően kell elkészíteni.


Kezdőknek ajánlom a Media Creation Tool -t, ami a Microsoft saját fejlesztésű eszköze, amivel telepítőt lehet létrehozni.

[link]


Ez letölti az aktuális verziót és el is készíti a telepítőt, akár pen drive -ra akár DVD -re.

2023. júl. 19. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
18%

Először is: vagy DVD-re vagy pendrive-ra ki kell írni a Win10 telepítőt. Utóbbihoz tudod használni a Roofus nevű programot.

Aztán a Bios-ban beállítod, hogy a pendriverról/dvd-ről indítsa a rendszert és onnantól indul a telepítő.


De! Ugye nem egy ősrégi gépre akarsz Win10-et telepíteni, amin még XP volt? Mik a gép paraméterei?

2023. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
5. Ez már nem az a gép,az már a lépcsön legurult.Ez egy pár éves gép és csak úgy hozzájutottam,van másik 3 gépem még de ezt is szeretném hadra fogni mert jó lesz nálam a szerelőműhelyben alkatrészt keresni.
2023. júl. 19. 13:45
 7/7 P.O.C. ***** válasza:
52%

A pontos konfigot írd már, a lőtéri kutyát sem érdekli hány éves.


Ha kibontanák egy 30 éve raktárba porosodó original csomagolású Pentium 2 -es gépet, arra is mondhatnám hogy új, hiszen nem használta még senki.

2023. júl. 19. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!