Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Discord jó alkalmazás?

A Discord jó alkalmazás?

Figyelt kérdés

2023. júl. 19. 19:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ilyen eldöntendő kérdésekre nehéz mit mondani. Sokan használják, népszerű, ha csatlakozni akarsz egy közösséghez és ez az elsődleges vagy egyetlen platformjuk, akkor úgysem tudsz mit csinálni mint használni.
2023. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
37%

Ha azt nézzük elég erőforrásigényes, vannak bugjai.

De még így is messze jobb, mint a konkurencia megoldásai(már ami a hétköznapi userek piacát illeti).

Szóval mondhatjuk igen, jelenleg a legjobb platform a piacon és az online oktatásban is eléggé elterjedt.

2023. júl. 19. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mármint hogy jól van-e összerakva a szoftver?
2023. júl. 19. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Erre így tényleg nehéz válaszolni, ha műszaki oldalról nézzük, szerintem a Telegram sokkal jobban van optimalizálva, a kezelése is könnyebb, és rengeteg opció van benne.

Pont ma reggel lepődtem meg, azt hittem, a mobilappot is C++-ban írták, mint az asztali klienst, annyira gyors és smooth az egész. Utánanéztem, akkor láttam, hogy Javaban készült.

Nálam a Discord élt egy napot, a Telegramot pedig évek óta használom.

2023. júl. 19. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jó, persze. Jó kis közösségeket lehet rajta találni, felépíteni. Csevegni is egész jó. Részletesek a beállítási lehetőségek, ha egy szerver felépítéséről van szó, könnyű kezelni, stb. És hogy jól van -e összerakva? Hát nem igazán.

A hangos csevegés TeamSpeaken sokkal jobb hangminőséget produkál, sokkal kevesebb erőforrás felhasználásával. Persze a TeamSpeak-nek ez az elsődleges célja, Discord meg rengeteg feature-t tartalmaz, aminek én mondjuk kb. 60%-át nem is használom, meg szerintem sokan mások se.

Én és pár haverom mondjuk pont ezért váltottunk TS-re és ritkán használunk már Discordot. Ha közös játék közben egymással dumálunk, csak a TS.

Nem fogja vissza úgy a gépet, gyors, stabil és jó a hangminősége.


Discord meg egy lomha, felfújt szoftver lett, ami nincs igazán jól optimalizálva. Hangos csevegés közben a procim felhasználása időnként 30%-ra is felment, míg rá nem jöttem arra, hogy a Krisp zajcsökkentő alapból be van kapcsolva, ami inkább árt mint használ, mert zabálja a CPU-t. Kikapcsoltam, akkor már valamivel jobb lett, de a TS még mindig messze lekörözi, a kb. 4-6% CPU felhasználással. Itt mutatkozik meg igazán, hogy miért is nem ilyen nyelvekben kéne megírni egy ilyen szoftvert, mint a Discord. TS C++-ban készült, ami az egyik leggyorsabb nyelv. Discordnál meg bekevertek egy csomó mást is. A végeredmény meg... szép, csili-vili, sok feature, de rosszul optimalizált.

2023. júl. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
40%
Nem. Egy bugos, erőforrásigényes szar.
2023. júl. 19. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!